Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję kogoś kumatego w #ubezpieczenia. Chodzi mi o wytłumaczenie sprawy z ubezpieczeniem NNW przy polisie OC, bo mamy tutaj wśród znajomych mały podział na dwa obozy. Jest sens dopłacać do NNW jeżdżąc samochodem, bądź motocyklem z pasażerem? Kiedy się to przydaje i w jakim przypadku można z tego skorzystać?

@mfind @unea @Ubea_pl
  • 8
  • Odpowiedz
  • 1
@Glenroy NNW dla samochodu można wykorzystać przy wysiadaniu i wsiadaniu jak się poślizgniesz. Jeśli masz kolizję ze swojej winy to możesz również wykorzystać, aby otrzymać świadczenie ze względu na złamanie, otarcie czy ogólnie uszczerbek na zdrowiu.

Dla moto: motocykl przewróci się ci na nogę, rękę na postoju, po szlifie.

NNW w większości przypadków dotyczy ciebie i pasażerów.

NNW jako dodatek np w Warcie i HDI jest stosunkowo drogie. W Generali lub
  • Odpowiedz
@unea: Dzięki. Właśnie się zastanawiam, czy jest sens dopłacać jakieś 40% kosztów OC, do NNW na kwotę do 10 000 zł, biorąc pod uwagę, że posiadam dodatkowe ubezpieczenie na życie w PZU?
  • Odpowiedz
  • 1
@Glenroy Jeśli posiadasz ubezpieczenie na życie, a w nim zakres NNW to niekoniecznie jest sens. Z drugiej strony, możesz mieć dowolną liczbę ubezpieczeń NNW i jak np. złamiesz rękę to z każdej wypłacą.
  • Odpowiedz
@unea: Fajnie, dziękuję za odpowiedź :). Czyli generalnie w przypadku samochodu NNW nie jest szczególnie koniecznym punktem. Natomiast w przypadku motocykli, jest w tym jakiś sens...tylko, że większość NNW jest na kwotę 10-15 tys zł, i jak przypuszczam od właśnie tej kwoty liczony jest procent uszczerbku na zdrowiu? Jeżeli tak, to patrząc na tabelę oceny, naprawdę trzeba by mieć już mocne powikłania, żeby wskoczyć powyżej 30% uszczerbku.
  • Odpowiedz
@Glenroy: W przypadku NNW jest tak jak przypuszczasz. Kwota odszkodowania zależy ściśle od sumy ubezpieczenia. Jeśli uszczerbek zostanie wyceniony na 3%, to dostajesz 3% sumy. A że zazwyczaj procent uszczerbku na zdrowiu nie jest jakiś wysoki, to NNW na sumę ubezpieczenia wynoszącą 10 000 zł, nie ma za bardzo sensu. Jeśli kupować NNW, to takie z sumą 50 000 zł czy 100 000 zł. Widać to zresztą bardzo wyraźnie przy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ubea_pl: Bardzo konkretna odpowiedź, dzięki :).
A jak wygląda kwestia zmiany ubezpieczyciela? Znaczy, mam ubezpieczony pojazd w firmie X, kończy mi się polisa, w porównywarce dużo atrakcyjnej wychodzi mi opcja w firmie Z, z którą chcę zawrzeć umowę. Czy muszę po tym w jakiś sposób wypowiadać dotychczasową umowę, czy firmy ubezpieczeniowe zalatwią to już między sobą?
  • Odpowiedz
@Glenroy: Ty musisz wypowiedzieć OC u dotychczasowego ubezpieczyciela (co najmniej na dzień przed końcem ubezpieczenia), ponieważ na wypowiedzeniu potrzebny jest własnoręczny podpis właściciela. Tutaj znajdziesz wzór wypowiedzenia OC oraz info, jak wypowiedzieć polisę w poszczególnych towarzystwach: https://ubea.pl/wypowiedzenie-oc/
Jeśli nie wypowiesz OC, to przedłuży się ono automatycznie (jeśli było wykupione przez Ciebie i zostało w pełni opłacone), więc lepiej o tym pamiętać, co by potem nie skończyć z dwiema polisami (
  • Odpowiedz