Wpis z mikrobloga

#uk #petycje #zenua #madki

Petition: Extend maternity leave by 3 months with pay in light of COVID-19
https://petition.parliament.uk/petitions/306691

In light of the recent outbreak and lockdow, those on maternity leave should be given 3 extra months paid leave, at least. This time is for bonding and social engaging with other patents and babies through baby groups which are vital for development and now everything has been cancelled.

Kurde, ja rozumiem, że macierzyński w Uk to ogólnie masakra, jeśli chodzi o płatności i że ludzie chcą jak najwięcej wyciągnąć, ale ta argumentacja jest słaaaaba.

W jaki sposób grupy dla niemowlaków są niezbędne do rozwoju, skoro te pierwsze miesiące u niemowlaków to czas bycia robaczkiem, który przywiązany jest do rodzica i ma w nosie interakcje z innymi dziećmi?

I czemu akurat 3 miesiace, skoro lockdown jest dopiero od miesiąca?
  • 20
@asique Lockdown już trwa ponad miesiąc, w Londynie do końca maja do pracy wróci mało kto, bo trzytygodniowe przedłużenie rozlewa się też na maj, to tak ze 3 miesiące wyjdzie w sumie.
@asique: powinni zrobic petycje o stale rozszerzenie, do roku, 100% platne. A jak zaplacic?, niech podniosa podatki. Jakby co to jestem za, zaplace troche wiecej a zona bedzie siedziec w domu na 100% platne w przyslosci, jak dla mnie win:)
powinni zrobic petycje o stale rozszerzenie, do roku, 100% platne. A jak zaplacic?, niech podniosa podatki.


@kaktusak: To czemu po prostu nie odkładasz? :)
Zeby nie było - uważam, że macierzyńskie faktycznie jest słabe, odkładałam w sumie przez całą ciążę i pracowałam do 9 miesiąca, po to, żeby pozostać na macierzyńskim przez cały rok.
odkladac mozna obok ale jak beda dawac to trzeba brac, i tak mi zabiora w skladakch/podatkach to przynajmniej czlowiek czesc odzyska. Samolubnie jestem za podnoszeniem podatkow jak cos z tego dostane:), jak oglosza np podniesienie income tax o 1% wszystkim zeby podniesc place w NHS o 10% to jestem za, wiecej czlowiek zyska niz zaplaci, ci co nie pracuja w NHS nic nie dostan bezposrednio i zaplaca wiecej podatku no ale moga
@asique: Mam dwumiesiecznego bombla, jestem na maternity. Macierzynski w UK to taki ochlap, ze az przykro, trzy miesiace ochlapu wiecej nic nie zmienia xD Gdybym nie miala oszczednosci i stary teraz nie pracowal to bysmy zarli tynk ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@asique: @Roza_Zabczynska: wy sobie jaja robicie? Nawet jezeli nie dostajecie od pracodawcy kasy (macierzysnkiego) to sam gov daje wam jakies 600 funtow za siedzenie na dupach przez miesiac. Gdzie dodatkowo jak facet #!$%@? by ratowac dupe od baby lub on sam byl zjebem to alimenty do tego dochodza.

Nigdy jeszcze nie widzialem aby ktos tak marudzil. W PL byscie dostaly 500 zl i cieszta sie, dodatkowo jakies gowno alimenty. Wy
@kaktusak: Nie rozumiem za co podnoscic nhs place, aktualnie maja dobre zarobki a to co robia to ich zawod. W dodatku nie widac jakos ich rezultatow walki z tym wirusem. Wbijamy na 20tys+ smierci, gdzie nhs zajebiscie wspomaga roznoszenie po przez nie stosowanie protekcji. Przykladem lekarze w moim miescie podchodzacy z mysla: " i tak bede mial wirusa i tak wiec po co mi ochrona". - i doslownie to stosuja. 20+
@blakker: Placa sa za niskie bo jest kilkadziesiat tysiecy wakatow i zatrudniaja personel z i spoza UE, co jest glupota (sprowadzanie dodatkowych ludzi gdy jest juz zbyt duza liczba na miejscu). Jesli placa pielegniarki bylaby taka atrakcyjna (25k na start na band 5) to by tych wakatow nie bylo, niemniej ludze (jak dotad) mysleli ze 3 lata studiow (2.5k darmowych a raczej ty placisz uni za ta przyjemnosc, placementow, gdy robisz
@blakker: O co Ci chodzi? Jakie znowu alimenty?
Nigdzie nie napisałam, że poszło coś nie tak i potrzebuję alimentów. Pracowałam do 9 miesiąca, żeby zostać w domu przez rok po porodzie, bo ostatnie miesiące macierzyńskiego nie są w ogóle płatne.
Inną kwestią jest to, że aby dostać macierzyńskie trzeba pracować przynajmniej przez 26tygodni, więc moje rządowe macierzyńskie pokryłyz nawiązką podatki z mojej pracy, tak czy inaczej.

I dziekuję, wróciłam do pracy