Wpis z mikrobloga

Chichrałem kupić lornetkę. Co by pooglądać ptaki, widoczki i niebo. Myślę sobie, dobra, dam ze dwie stówy. Jednakże czytając eksperckie poradniki purystów w internetach, zdaje się, że bez wydania paru kafli się nie obędzie... Wolałbym jednak nie, bo coś czuję, że to jest tak jak z audiofilami, którzy muszą mieć kabel za parę kafli bo dźwięk jest o niebo lepszy i oni to słyszą. Podobnie tutaj i m więcej setek tym lepiej widać?
Czy istnieją dobre lornetki z fajnym przybliżeniem w granica 200 cebulionów?
#lornetki
#optyka
#lornetka
#luneta
  • 11
@Mastahbabuni: Ojciec miał sklep z "męskimi rzeczami" wiatrówki, nożyki, lornetki itp. Zawsze bawiłem się takim sprzętem jak wracał z hurtowni z towarem. Moja rada nie wiem teraz cenowo to wygląda bo było to kilka lat temu ale bierz lornetkę z zoomem coś takiego jak np. to:


btw. zajebiście się strzelało z wiatrówek wielostrzałowych na nabój co2, w sensie nie trzeba było jej ładować po każdym strzale ani nic "naciągać"
@Vandal83: Aha, to nie mogę sobie pooglądać ptaków i księżyca, bo jestem amatorem. Tylko panicz i znawca twojego pokroju ma ten zaszczyt 'niezbędną wiedzę i umiejętności' ażeby obracać się w tym 'biznesie'. Rozumiem, że urodziłeś się z magicznymi zdolnościami, a pierwsza twoja lornetka była warta jakieś piętnaście koła i było przez nią widać księżyce Jowisza w pochmurną noc. Jak masz walić smuty, żeby poczuć się lepiej, zamiast nakreślić jak wygląda sytuacja,
@Mastahbabuni: @Vandal83: @Walus002: miras, ostatnio też byłem na Twoim miejscu i szukałem lornetki do 200 zł i ostatecznie (w dużej mierze na chybił-trafił) zakupiłem to cudo i jako totalny laik mogę powiedzieć, że za tę kasę jestem mega pozytywnie zaskoczony i nie spodziewałem się, że spodoba mi się ona aż tak. Zwyczajnie jestem zdziwiony, jak ładnie i "ostro" wszystko widać.

W dodatku majfrend wysyła lornetkę z polskiego magazynu DHLem,