Wpis z mikrobloga

#komputery #pcmasterrace
Cześć, Sprawa wygląda tak, że mam około 500zł na kartę graficzną. Raczej nie kupie za to nic sensownego jeśli chodzi o nowe karty. Tu właśnie pojawia się moje pytanie. Czy możecie polecić coś z używanych? Grafika ma służyć głównie do grania. Beamng, Gta V i inne nowsze gry. W moich okolicach znalazłem kartę RX480 8gb (referencyjna) za 400zł. Co o tym sądzicie? Jestem też otwarty na karty Nvidia. Zasilacz jaki mam to Be quiet! 600W Pure Power.
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adam01: Jak ci się nie pali, to dozbieraj ze 130 i kup 1050Ti i masz spokój z wydajnością fhd + med high na jakiś czas.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Adam01: Wiadomo, tylko uważaj, żebyś nie wpadł w wieczne odkładanie, bo się zatrzymasz przy "dołóż 6k i kup 2080Ti albo 12k i Titana" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adam01: No wiadomo, że zawsze lepiej 6g niż 4, 1050Ti to taki dość dobry entry level, żeby już grać jak biały człowiek, wszystko wyżej już daje wieksze możliwości.
Skoro się oglądasz za 1060 to możesz porównać sobie ew. ceny z 1660 bo to model z 2019, tudzież z 1660Ti ale tam to już ok. 1350pln+
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tellet: najpierw napisałeś żeby nie wpadł w wieczne odkładanie a na końcu piszesz o karcie za 3x większy budżet od zakładanego. Trollu ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Adam01 w żadnym wypadku 1050ti. Za te pieniądze (około 500 zł) trzeba szukać rx570 a nawet rx580. Trochę teraz wszystko poszło do góry ale można coś upolować. Rx580 jest praktycznie o 60-80% wydajniejsza od 1050ti
  • Odpowiedz
  • 2
@tellet co to za pomysł w ogole żeby kupić 1050ti zamiast rx, gdzie cena jest wyższa a wydajność niższa, i to nie raz o 50%.

@Adam01 w tym budżecie tylko rx 480, rx 570. Przy czym rx 480 8gb będzie tańszy niż rx 570 8gb. Z kolei 570 jest nowszy, więc masz większą szansę trafić nie zużyty egzemplarz. Po zakupie zrób tylko undervolting i karta będzie nieśmiertelna. A jak podkręcisz pamięci to
  • Odpowiedz
@Adam01: jak masz zamiar kupować rx to upewnij się,że nie była używana do kopania. Allegro oferuje raty 0% możesz się skusić na coś nowego i płacić miesięcznie małą kwotę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Adam01: za tyle znajdziesz jakaś git sztukę rx 580/gtx 1060 przy odrobinie szukania i pytania ludzi jak były używane, popatrz na olx
  • Odpowiedz
@Adam01: gtx 980 chyba będzie trochę lepszy, ale radzę wziąć coś z minimum 6gb. Rx 580 to podkręcony rx 480, jak chcesz to bierz drugiego, zrobisz pewnie jeszcze jakiś undervolting i fajna karta. Chociaż jak masz czas to daj sobie z 2 tygodnie i w tym czasie pisz do ludzi i przeglądaj, może akurat coś fajnego się trafi zamiast kupować to co akurat jest ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz