Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytań odnośnie #iphone #ios w kontekście ewentualnego zakupu.

1. Czy to serio możliwe, że nie da się tam przegrać plików audio i odtwarzać wybranym przez siebie programem? Nie chodzi mi o łatwy sposób przegrania, a o taką możliwość w ogóle. Nawet przez iTunes?
2. Czy dane o tym, jakie pliki audio odtwarzam przez ich oficjalną aplikację służącą do tego celu są przesyłane do Apple? Nazwy plików i kiedy były odtwarzane?
3. Czy te oferty z internetu telefonów "powystawowych" to serio składaki z części zamiannych, a nie pełnoprawne telefony czy to tylko plotka? Czy ma sens interesowanie się tym? Na oku mam model #iphonexs.

Czy można przegrąć normalnie dane z takiego telefonu, na przykład filmy, zdjęcia na komputer, który ma zainstalowany iTunes (dla mnie byłaby to maszyna wirtualna, bo nie korzystam z Windowsa, ale to bez znaczenia) czy trzeba to robić przez jakieś zewnętrzne serwery i udostepniać te dane osobom trzecim?

Czy są jeszcze jakieś rzeczy, o których powinienem wiedzieć?
  • 5
1. Czy to serio możliwe, że nie da się tam przegrać plików audio i odtwarzać wybranym przez siebie programem?


@JemKrysztal: pliki wgrywasz przez iTunes i odtwarzasz w aplikacji muzyka, innych opcji nie sprawdzałem.

przez ich oficjalną aplikację służącą do tego celu są przesyłane do Apple?


@JemKrysztal: nie wiem, chyba nie. Po co im to, lepiej mieli by to czytać z iTunes z kompa ale oni i tak wiedzą że ludzie
nie wiem, chyba nie.


@aarahon: Słyszałem coś takiego w tym (albo tym) podcaście. Nie miałem okazji przetestować, ani przełożyć na własne doświadczenia. #ios obsługiwałem w życiu może 20 minut łącznie.

wygodniej je synchronizować przez chmurę (icloud).


Wizja wysyłania zdjęć prywatnych na komputery obcych ludzi mnie przeraża.

Zawsze można zainstalować 3utools i wtedy można wszystko wygodnie przerzucać.


Takie narzędzia są tylko pod Windows? To jest na otwartych źródłach?

Jak chcesz XS
Wizja wysyłania zdjęć prywatnych na komputery obcych ludzi mnie przeraża.


@JemKrysztal: dopóki nie wysyłasz ich razem z hasłem do konta iCloud są bezpieczne.

Takie narzędzia są tylko pod Windows? To jest na otwartych źródłach?


@JemKrysztal: Windows albo mac. Znaczy na macu masz to chyba natywnie więc tylko na windows.

Czemu akurat 2800? Były już w tej cenie wcześniej?


@JemKrysztal: tak, były. Polityka cenowa Apple jest taka że jak chcesz
dopóki nie wysyłasz ich razem z hasłem do konta iCloud są bezpieczne.


@aarahon: A jakie ma znaczenie, czy ktoś wysyła hasło w takim wypadku?

Jeżeli zawartość jest szyfrowana e2e, to wysłanie hasła nie ma znaczenia. Właściciel komputera nie ma dostępu do treści, w tym i do hasła.

Jeżeli zawartość nie jest szyfrowana e2e, to także znaczenia nie ma. Właściciel ma dostęp do treści, a więc i do hasła, bo kontrola nad
Ale to co, polityka cenowa Apple jest taka, że mają być promocje co jakiś czas?


@JemKrysztal: tak. Żeby jak najwięcej zarobić ale nie stracić tych co szukają okazji. Cena iphone 8 spadała powoli o 50 - 100 zł żeby nagle się okazało że SE będzie tańszy w dniu przedsprzedaży. Teraz SE jest tylko 100 zł droższy, ceny wyższych modeli poszły w górę.