Wpis z mikrobloga

Może uda się wrzucić coś innego niż wirus i pis? #gruparatowaniapoziomu
https://www.wykop.pl/link/5461875/woda-mala-retencja-rolnicze-studium-przypadku-03-2019/

Ale najlepiej to byłoby stworzyć #grupabudowaniakominowodplywowych w rowach osuszających :P Żeby zatrzymać wodę przed spływem do morza i napędzić jakoś opady konwekcyjne. Wszyscy wiedzą, że susza nadchodzi i będzie powodowała ogromne straty. Gdyby to ode mnie zależało, spiętrzenia i kominy blokujące odpływ wody ruszyłyby już od jutra.

#susza #srodowisko #polska #wodypolskie
Pobierz szoorstki - Może uda się wrzucić coś innego niż wirus i pis? #gruparatowaniapoziomu
...
źródło: comment_1587473572tpGHS2Atzc7dq9vOX1dWEi.jpg
  • 12
Bardzo dobra i potrzebna inicjatywa. Sam się zastanawiam co jako zwykły obywatel mogę zrobić. Jak na razie kopię mały staw i zbieram deszczówkę (zbiornik 1000L podłączony do rynny). Zastanawiam się czy kontaktować się np z nadleśnictwem w swoim regionie. Jest u nas sporo bagien, które są sukcesywnie osuszane przez rowy melioracyjne. W tej chwili jest sucho jak pieprz. Myślicie że jest sens wystosowywać prośbę o czasowe blokowanie takich rowów? Może pod tagiem
@szoorstki: Na Prośnie w okolicach pogranicza woj. łódzkiego i wielkopolskiego coś zaczęli działać w kwestii rowów melioracyjnych. Dziwi mnie jedynie stanowisko Wód Polskich: "Zarząd Gospodarki Wodnej zajęło stanowisko, że istnieje możliwość przywrócenia piętrzeń na rzece Prośnie, ale jedynie przez zainteresowane osoby, które:

- uzyskają pozwolenia wodnoprawne,
- pokryją koszty sporządzenia dokumentacji,
- będą uczestniczyć w kosztach utrzymania wód, budowli i urządzeń niezbędnych do realizacji pozwoleń,
- zapewnią stałą obsługę jazów,
-