Wpis z mikrobloga

@Schmuel: @art212:
Odpowiedź jest prosta. Nic nie jest lepsze. To dwa różne sposoby słuchania.
Jeśli chcesz nasłuchiwać tylko w domu i wolisz widzieć całe pasmo i sam sie przełączać oraz móc sobie zgrywać do pliku CAŁE PASMO i bawić się tym później to SDR
Jeśli chcesz słuchać też poza domem i wolisz położyć skaner i tylko słyszeć z głośnika jak coś wyłapał (licząc sie że stracisz to co
  • Odpowiedz
  • 0
@wbielak poruszyłeś bardzo ciekawą kwestię - nagrywania pasma w sdr. . Jak to się robi? Nagrywa 24h a potem odtwarza wyszukując aktywności czy jest jakiś plugin co jak coś się dzieje to nagrywa?
  • Odpowiedz
@art212: Stadardowo zrzucasz do pliku całe pasmo i potem możesz sobie je odtworzyć.
Myslę że na pewno sa pluginy które robia z tego pliki audio dla poszczególnych kanałów a jak nie znajdziesz to możesz sobie takie coś łatwo ulepić w gnuradio.
Na SDR masz też możliwość poeksperymentować z nasłuchem cyfry ale to wymaga już więcej umiejętności (głównie umiejętności obsługi google ale zawsze) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Schmuel: Skaner w baofengu jest tragiczny.
To trochę pytanie czy da się dojechać rowerem z nad morza do Zakopanego. Niby rower ma funkcję jechania, niby są ludzie którzy to robią... ale ja bym wybrał samochód.
  • Odpowiedz
@wiecejszatana:

PSP leci w analogu, często dodatkowo w trunkingu
OSP też leci w analogu, i nie jest prawdą że lecą na Baofengach. Te nie są certyfikowane do używania ich w częstotliwościach straży pożarnej
PKP tak jak napisałeś
  • Odpowiedz
@Schmuel: Teraz warto posłuchać pogotowia, można wyłapać perełki na temat tego jak w beznadziejnym stanie jest służba zdrowia i jak kiepsko jest to wszystko zorganizowane bo w telewizji o tym nie usłyszysz :)
  • Odpowiedz
@wbielak: kupiłem tego taniego baofenga i jestem zadowolony, tego skanowania chyba i tak nie potrzebuje, bo interesuje mnie maks. 3-4 kanały

@wyk00p: chyba u mnie nie korzystają z analogowej komunikacji, ew. mieszkam zbyt daleko ale nie udało mi się tam nic usłyszeć
  • Odpowiedz