Wpis z mikrobloga

@grzemach: Chyba źle rozumiesz. Oznaczenie kabla U/UTPf. Skrętka jest nieekranowana, tylko jest wypełniona żelem przeciw wilgoci. Ale wtyk ftp chyba lepiej by się sprawdził w tym wypadku.
@Cesarz_Polski: Być może. Szukam sprawdzonego wtyku na U/UTPf, nie wiem jak się to fachowo robi.
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski no jak kamera jest na słupie i w ziemi idzie żelowany to ciężko przejść później na zwykła izolacje. Można w słupie bo mają "drzwiczki" ale niepożądane IMO są łączenia jakiekolwiek po drodze urządzenie - patchpanel.

Ja radzę sobie w taki sposób że biorę rozpuszczalnik i wtedy żel ładnie schodzi z końcówki
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: @korni007: No właśnie też tak myślę. Sytuacja u mnie wygląda tak. Robię wideodomofon IP i jedną kamerę IP na zewnątrz. Skrętka już leży w ziemii i muszę ja przepuścić przez metalowy słupek ogrodzenia do panelu bramowego. Druga skrętka idzie pod ziemią do budynku obok do kamery monitoringu. Switch będzie w piwnicy. Do switcha podłączone będą w sumie 4 urządzenia: router i monitor wideodomofonu z piętra wyżej, stacja bramowa i
s.....o - @Cesarz_Polski: @korni007: No właśnie też tak myślę. Sytuacja u mnie wygląd...

źródło: comment_1587405278SRzBzxavnCnyptuleAtPh5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@sicerto: ściągasz izolację z ostatnich 10cm, przy pomocy rpzpuszczalnika uniwersalnego ścierasz żel, nasuwasz ścinek termoskurcza (jeśli ważne jest zachowanie szczelności, to kup taki z klejem), obkurczasz i w ten sposób masz koniec tego kabla z cienką izolacją, bardziej elastyczny i podatny na układanie, a jednocześnie szczelny i zabezpieczony przed uszkodzeniami.
  • Odpowiedz