Wpis z mikrobloga

Drodzy Wykopowicze!

Mam bardzo nietypowy problem #firstworldproblems

Otóż podczas trwania urlopu moich rodziców odłączyła im się od prądu zamrażarka pełna mięsa. 3 tygodnie mięso gniło w tejże zamrażarce, nie muszę Wam chyba mówić, co się działo, jak ją otworzyli. Smród niewyobrażalny - szkoda gadać.

Próbowaliśmy czyścić tą zamrażarkę, octem, chemicznymi środkami - wietrzy się ona już prawie miesiąc - i dalej śmierdzi...

Co prawda nie wali już tak mocno jak na początku, lecz jeszcze trochę czuć. Pytanie do Was, czy znacie jakieś naprawdę znane sposoby, środki - chemikalia, dzięki którym dałoby się zamrażarkę odratować? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki - dzięki!

#potrzebnapomoc #chemia #sprzatanie #sprzet #agd
  • 24
@minio_spedition: wygoogluj sobie ten środek, w anglii we fabryce go używałem jest to zrazy chemiczny srodek z chlorem, bardzo dobry ale jeszcze lepszy jest powerfoam tylko ten juz jest mega zracy, bardzo rozcienczego kiedys mi mgielka prysła w oko to chyba z godzine przemywałem wodą :P
@minio_spedition: co prawda dot. lodówki,ale to chyba nie ma znaczenia:

Można postawić w lodówce spodeczek, a na nim umieścić trochę:

- sody oczyszczonej

- lub kilka łyżeczek kawy mielonej

- lub kawałki obranych jabłek

- lub aromatu waniliowego

- lub soku z cytryny

- lub proszku do pieczenia

- lub skórka od cytryny, a w nią powbijane goździki.

Każdy może wybrać sobie co chce lub poeksperymentować kilka po kolei i wybrać
@bialaowca: Kawa mielona, aromat waniliowy, sok z cytryny i proszek do pieczenia trochę pomogły - powiedzmy że smród jest wyeliminowany w 80%, spróbuję tej sody jeszcze, bo te środki co wyżej kolega wspomniał to widzę, że będzie ciężko dostać :(