Wpis z mikrobloga

chce sie pozbyć gpztki która nie pali a ja nie mam ani skilla ani czasu żeby ją zrobić, motoTop osrał ode mnie mejla i nie wiem do jakiego innego serwisu mógłbym sie jeszce w krk odezwać żeby mi ją naprawili i sprzedali albo odwrotnie - najpierw ode mnie odkupili a potem sobie naprawili, ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić? potrzebuje serwis z komisem od razu żeby załatwić wszystko jednym zamachem, ktoś coś?
#motocykle
  • 26
@jaceks653: no jest to jakiś pomysł tylko że wtedy musiałbym odbierać od ludzi telefony, spotykać się z nimi i ich wirusem jak tu beda przyjezdzać i słuchać ich smokania że yyyy eeeee 2 tysiace ?? panieee, dlatego szukam jakiegoś sposobu żeby tego uniknąć
@bigger: to oczywiście zdjęcia jak jeszcze ze mną jeździł w dłuższe trasy, więc jakieś 6-7 lat temu, potem już sporadycznie a od 2 tylko stoi

@programista3k: nie wiem jak to sprawdzić, na such wydaje mi sie że iskra jest ale nie zaskakuje nic dalej, sąsiad mówił ze słuchu że go zalałem, wymieniłem świece ale nic to nie pomoglo ... no i tu mój skill się kończy, z tym pchnięciem to
chce sie pozbyć gpztki która nie pali a ja nie mam ani skilla ani czasu żeby ją zrobić, motoTop osrał ode mnie mejla


@przemd11: Osrał maila bo GPZ-ta jest bardzo tanim motocyklem a jak jeszcze trzeba robić ten spieprzony fabrycznie silnik to tym bardziej.
Wystaw go na olx za 1000zł w stanie jakim jest i módl się żeby ktoś kupił.
Albo daj do naprawy i wystaw za 3000zł do negocjacji.
@mpetrumnigrum: jak dam do naprawy to beda go musieli zabrać lawetą bo raczej nie przyjedzie tu mechanik i pod domem nie bedzie go naprawiac wiec za lawete wezma od razu ze 200zl, potem hajs za naprawe a potem po niego jechac na 2 koniec miasta autobusem i wracac na nim jak ja nie jezdzilem 2 lata..... dlatego kombinuje zeby go zabrali ta laweta i juz se go wzieli
@Julek00: no
@przemd11 chciałem Ci zaproponować, abyś odkręcił świece, przykrył otwory szmatą i zakręcił kilka razy rozrusznikiem, wtedy gdy byłby zalany to pozbędziesz się nadmiaru paliwa. Jak wkręciłeś nowe świec to sprawdziłeś potem czy są mokre?
jak dam do naprawy to beda go musieli zabrać lawetą bo raczej nie przyjedzie tu mechanik i pod domem nie bedzie go naprawiac wiec za lawete wezma od razu ze 200zl, potem hajs za naprawe a potem po niego jechac na 2 koniec miasta autobusem i wracac na nim jak ja nie jezdzilem 2 lata..... dlatego kombinuje zeby go zabrali ta laweta i juz se go wzieli


@przemd11: Zobacz po ile
@mpetrumnigrum: rozrząd tam jest nowy, z 500km na nim przejechane bo musiałem cały wymienić i kosztowało mnie to wtedy z 2k

@Julek00: dzięki, nie znałem tego, świece wydaje mi sie że były suche ale strasznie usyfione

@programista3k: próbowałem pchnąć na biegu (bez włożonego aku jeśli to cokolwiek zmienia) i ani drgnie, posmarowałem gumą asfalt tylko ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@przemd11: W odpowiedziach festiwal #!$%@?, ech stary dobry wykop :-)
Robisz tak:
12 jak 12V rozkłądasz wtyczki obwodu zapłonu, oglądasz, pryskasz contact cleanerem lub WD40, składasz.
1. Spuszczasz wachę do 0 z baku i gaźników (do auta se wlej itp) wlewasz 2-3 litry nowej, w tym sezonie wyjątkowo dodajesz 10% płynu antykoronawirusowego :-) a przy okazji zakupu wachy kupujesz autostart czy tam samostart ewentualnie ostatecznie brake cleaner (ale tego to psikasz
@Man_of_Gx (ʘʘ)że co? To jest tak #!$%@? że chyba nawet spróbuję, Mam psikac czymś tam gdzie jest filtr powietrza? Mój skill w tym to 1/10 ale brzmi jak dobra zabawa, jak cos #!$%@? to faktycznie sprzedam na części
@przemd11: filtr masz wyjąć! psikać tam gdzie gaźniki łapią powietrze, autostart to lekkie benzyny które odparują nie zalewając świec więc można walić śmiało.
Twój skill zwiastuje śmierć dzielnicy w mękach pożaru ale to poświęcenie na które jestem gotów :-)

Gx
@Man_of_Gx: dzieki, zrobilem co mówiłeś, ale niestety nie odpalił jeszcze
po pierwsze nie moge cisnąć rozrusznika aż 8 sek jak pisałeś bo jak robie wiecej niz 2-3 sek to mi coś tam strzela (pstryka) z tyłu i wogóle wszystko gaśnie. no i kable do samochodowego aku kilka razy mi sie też przegrzewały, izolacia sie paliła....
no ale pocisnąłem to, rozrusznik rozgrzałem, kilka razy pokręciło, i kilka razy strzeliło tak jakby świece
@przemd11: Jak wszystko gaśnie I jeszcze pali kable rozruchowe to nawet jeśli są chu..wą chińszczyzną coś w obwodzie rozrusznika żre za dużo prądu/łapie zwarcie albo średniuo styka, ale co to nie wiem (sprawdż kablen i ich zaciski, rozbierz, wyczyść itp) . Pamiętaj że jeśli w trakcie kręcenia napięcie za bardzo spadnie, poniżej 10,5 V może 10V to moto nie odpali bo elektroniczny moduł zapłonu nie zadziała I nie poda iskry, mimo