Wpis z mikrobloga

Cześć,
Chcę sobie kupić moje pierwsze Lego. Ostatnio Technic składałem jakieś 20 lat temu jako chłopak :D
Jakoś tak najbardziej podoba mi się Defender 42110. Co myślicie o tym modelu jako wybór na pierwsze składanie?
Nie za dużo klocków, nie nazbyt skomplikowany?
Zaczęlibyście od czegoś mniejszego i po kolei kupowali większe, czy od razu zacząć od kolosa?( ͡° ͜ʖ ͡°)
#lego
  • 11
@celahim: kup coś mniejszego na początek. Nie wiesz, czy ci się spodoba powrót do lego po tylu latach. Jak się spodoba z mniejszym zestawem, to kupisz sobie Land Rovera, jak nie, to mniej kasy wtopisz
@celahim: Ja po przeszło 15 latach zamówiłem sobie od razu dźwig 42082 i nie żałuję. Miałem co prawda dość spore doświadczenie bo za gówniarza składałem m.in. 8458 (silver champion), ale w gruncie rzeczy w tych nowszych zestawach instrukcja jest rozrysowana jak dla debili.
w tych nowszych zestawach instrukcja jest rozrysowana jak dla debili.


@pandolin: a mimo wszystko i tak ludzie muszą nagrywać filmiki oraz instrukcje, jak prawidłowo w 42110 zamontować wał kardana - bo masa ludzi źle złoży (z tych instrukcji "dla debili") a potem narzeka
@damw: Początkowo w instrukcji było źle rozrysowane, więc puryści z Aspergerem, którzy muszą układać każdy element dokładnie tak jak w instrukcji złożyliby źle. Dopiero po jakimś czasie Lego poprawiło w instrukcji, ale tylko w dymku z widokiem na oś i kardany, widok głównego modelu w instrukcji ma nadal jeden z kardanów obrócony w fazie o 90 stopni
Początkowo w instrukcji było źle rozrysowane, więc puryści z Aspergerem, którzy muszą układać każdy element dokładnie tak jak w instrukcji złożyliby źle


@CCCCC: no ale sam przyznasz, że jeśli obrócenie o 90 stopni powoduje skrzypienie, naprężenia i blokadę skrzyni biedów, to ludzie mieli prawo się #!$%@?ć. Zwłaszcza w momencie, gdy złożyli dokładnie jak w instrukcji, a nadal nie działa.
@damw: Chyba początkowo zrozumiałem twój wpis trochę inaczej. Myślałem, że się nabijasz z ludzi, którzy nie potrafią poskładać według instrukcji, ale wychodzi na to, że krytykowałeś Lego za błędy w instrukcji.
Myślałem, że się nabijasz z ludzi, którzy nie potrafią poskładać według instrukcji, ale wychodzi na to, że krytykowałeś Lego za błędy w instrukcji.


@CCCCC: nie wiem czy nazwać to błędem czy nie, ale fakt jest taki, że przy tym fragmencie niewielka różnica w montażu powoduje gigantyczne problemy podczas zabawy. Coś tutaj zawiniło - czy to był etap projektowania zestawu, czy tworzenia instrukcji. Więc tak - krytykuję TLG tutaj a nie ludzi.