Wpis z mikrobloga

Jeżeli w najbliższym czasie powstanie szczepionka na #koronawirus to będę miał przed nią opory. Każdemu teraz zależy żeby jak najszybciej uspokoić ludzi i rozruszać biznes... od samych firm farmaceutycznych, przez biura podróży po linie lotnicze itd. - każdy chce zarabiać. Trudno mi będzie w takiej sytuacji zaufać w bezpieczeństwo tak szybko wynalezionego preparatu. Przecież tam każdy jest w stanie wyłożyć kasę żeby specjaliści zaczęli się o takiej szczepionce dobrze wypowiadać, żeby nagiąć zasady dopuszczenia do użytku. Żeby nie było uważam że szczepionki to najlepsze co spotkało ludzkość, ale w tym konkretnym przypadku mam mieszane uczucia, skutki uboczne niezbadanego dobrze preparatu mogą wystąpić po wielu latach. Czy może ja #!$%@?ę głupoty?
#medycyna
  • 4
@antek_akrobata: Większość udowodnionych działań niepożądanych jest raczej ostra i pojawia się nagle po podaniu szczepionki lub w krótkim czasie po więc po pierwsze tak czy tak taka szczepionka musi przejść przez 3 fazy testów żeby być dopuszczoną do obrotu i to raczej się nie zmieni więc takie działania zostaną wykazane od razu