Wpis z mikrobloga

@mamarysh: Tydzień temu godzina 8:20 podjeżdżam pod bramę kontroli pojazdów. Wysiadam z auta i czekam na otwarcie. W tym czasie przejeżdża patrol 10 km/h i zatrzymuje się mijając moją uliczkę. Kątem oka widzę coś gadają do siebie i po chwili podjeżdżają. Standardowo: co tu robisz, zakaz jest, zaraz mandacik będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@powrotowiec: A jest to jakaś nieprawdopodobna historia? Tysiące ludzi pisze i udostępnia
Widziałaś całe zdarzenie tj. od początku interwencji ? Mógł to być zbieg wykroczeń i mandat jest np za zaśmiecanie lub inną czynność prawnie zabronioną. Dodatkowo na pewno był to bloczek mandatowy czy zwykłe legitymowanie, gdzie policjant musi wpisać dane osoby legitymowanej do notatnika. Wpis niczym nagrania patusow że policja bije a wcześniej chlanie przed blokiem.
@lukaszzz: miliony to wpadły złotych polskich do budżetu z kar nakładanych przez policje w związku z „ograniczeniem sposobu poruszania” ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Arcano: Powiedziałem, że przegląd rejestracyjny, bo się termin zaraz kończy. Życzyliśmy sobie udanego dnia i odjechali szukać dalej kozła ofiarnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lukaszzz: pieniądze z mandatów lecą do budżetu, nic nie wspominałem jaki jest ich cel
@maad: nie wiem wiec po co bylo te wtracenie o wplywach do budzetu. Jak sam widzisz, 99% interakcji z policja konczy sie pozytywnie, wiec w czym problem? moze znajdziesz jakis przyklad interwencji w ktorej to policja eskalowala konflikt? Sa wogole takie?
@lukaszzz: Bo mnie nie stać żeby trafić na ten 1% policjantów który by mi dowalił karę za to że coś sobie ubzdura. A problem w tym że ma takie prawo. Co tydzień jeżdżę z psem na wypas owiec, na miejsce idę lasem i polem. I teraz przy kontroli wszystko zależy od interpretacji policjanta ¯_(ツ)_/¯
@maad: za duzo czytasz wykopu, reagujesz przesadnie jak stara dewotka na twarz Biedronia w Wiadomosciach. Zaslon twarz, nie urzadzaj grilla, nie lataj z browarem w lapie a nikt sie toba nawet nie zainteresuje...
@lukaszzz: Przesadnie reaguje jak dewotka a bezsensowna „kontrola” za stanie przy swoim aucie była xD Mogłem trafić na policjanta z gorszym humorem i skończyć zgodnie z prawem z karą 30k + mandatem. Jeśli bezpieczeństwo podczas epidemii ma się opierać na pokładaniu wiary w nieskazitelność policji i tym że nie będą wykorzystywać sytuacji to xD