Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wyciszał w mieszkaniu sufit aby wygłuszyć dźwięki sąsiada z góry? Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej kwestii? Czy warto na coś takiego się porywać?
Od czasu wprowadzenia się do mieszkania nie mogę normalnie zasnąć... za dnia gówniaki bawiące się w berka a od 23 do 1 w nocy ich stary #!$%@? mi piętami. Niesie się to masakrycznie, bardzo niskie dzwięki. Efekt potęguje jeszcze wysokość pomieszczenia 3,1m. Już trochę depresja...
#budownictwo #remontujzwykopem #remont #akustyka
  • 24
@ja_tu_czytam nie wyciszysz, drgania rozchodza sie po konstrukcji budynku wiec slychac nie tylko przez sufit ale przez sciany. Jedyny sposob to wyciszyc podloge u sasiada bo wtedy izolujesz drgania od konstrukcji. Jak dzwiek doszedl to "szkieletu" budynku to nie jestes w stanie tego kontrolowac chyba ze wyciszysz caly swoj pokoj. Oczywiscie to jest taka diagnoza z dupy niczym konsultacja telefoniczna z lekarzem. Moze jest w konstrukcji budynku gdzies punkt gdzie troche ginie
@ja_tu_czytam: to jak twoje to rada jest prosta, podwieszany sufit, środek wypełniasz wełna, masz 310cm, możesz szaleć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie zniweluje do zera ale obniży poziom hałasu, wynajmowałem też kiedyś mieszkanie z naklejonymi na sufit matami bitumicznymi, podobno pomagało, sam nie jestem w stanie powiedzieć bo zamieszkałem jak już były
@Deska_o0: właśnie mam znajomego w pracy którego koszmar z sąsiadem z góry trwa już 2 lata. Dokładnie w taki sposób wyciszył sufit. Izolacja kołków na plastikach, taśmy specjalne, wełna szklana i 0 efektów...
rozmawiałem chwile z firma która zajmuje się takimi pomiarami ale za pełny zakres badań jak te dźwięki się rozchodzą i co z tym zrobić śpiewają sobie 8 k ... trochę mi szczeka opadła...
Aczkolwiek nie wykluczam ze wezmę
@impulse_101: kurde łóżko mi się nie zmieści jak będę musiał i ściany wszystkie wyciszyć.... znaczy zmieści się ale zostanie mi 20 cm na przejście :( w sumie to liczyłem się z taka opcja że wszystko muszę wyciszyć ... co za egzystencja :/
@Deska_o0: no właśnie podobno te maty to bardziej wycisza dźwięki sąsiadowi niż tobie wiec to nie ten kierunek zmian xd Czytałem już na kilku forach że te maty/panele wyciszają pokój od twojej strony a nie od sąsiadów
o konstrukcji budynku wiec slychac nie tylko przez sufit ale przez sciany. Jedyny sposob to wyciszyc podloge u sasiada bo wtedy izolujesz drgania od konstrukcji. Jak dzwiek doszedl to "szkieletu" budynku to nie jestes w stanie tego kontrolowac chyba ze wyciszysz caly swoj pokoj. Oczywiscie to jest taka diagnoza z dupy niczym konsultacja telefoniczna z lekarzem. Moze jest w konstrukcji budynku gdzies punkt gdzie tr


@ja_tu_czytam: Mam dokładnie ten sam problem.