Wpis z mikrobloga

@PoteznyMagWody: jak masz nawiewnik z taka tasma/guma to on sie sam otwiera i zamyka zaleznie od wilgotnosci. Reszte tego typu urzadzen mozesz recznie otwierac i zamykac. Ale nigdy nie doszczelnisz na maksa. Inaczej grawitacyjne nie zadziała i będziesz mieć grzyba itd. Wszystko przez to, że okna plastikowe sa za szczelne :)
  • Odpowiedz
@PoteznyMagWody: A nie masz na górze takiego dzyndzla? No chyba, że to taki, który sam się zamyka i otwiera tak jak pisał kolega wyżej.
A ten nawiew jest potrzebny do prawidłowego działania wentylacji - jak za mało nawiejesz to powstanie podciśnienie i z wylotów możesz mieć cofkę i wtedy zacznie Ci wiać np. w łazience czy w kuchni. No ale oczywiście najczęściej to będziesz miał zaduch, a na oknach od strony
  • Odpowiedz
@PoteznyMagWody: znaczy automatyczne. Hydro coś tam. Chyba, że najtańsze gówno z samymi dziurkami...ale to już naprawdę deweloper musiałby mocno oszczędzać.

Ale ty chyba masz takim francuski szajs - one sie same otwieraja. Moze im ustawic tryb zimowy czyli zmniejszyc zakres tych szpar....gdzies na gorze czarna raczka/przycisk.
  • Odpowiedz
@Krabowski: Nawiewnik okienny Isola 2 posiada wbudowany dławik, który pod wpływem silnych podmuchów wiatru automatycznie ogranicza napływ powietrza. Funkcja ta ma za zadanie przeciwdziałać nadmiernej wentylacji. Nawiewnik okienny Isola 2 jest nawiewnikiem całkowicie automatycznym, bezobsługowym
  • Odpowiedz
@PoteznyMagWody: bez paniki, mam bardzo podobne i też na początku myślałem, że pozaklejam. ten pseudo automat nawet dobrze działa i mieszkania zimą nie wychładza, też w salonie mam 3 sztuki i po 1 na każdy kolejny pokój. jedyny minus to utrudnienia przy montażu rolet bezinwazyjnych
  • Odpowiedz