Wpis z mikrobloga

Jestem posiadaczem #ps3 i przymierzam się do zakupu #ps4 i tu pojawia się pytanie czy warto? Nie ukrywam, że moja ulubiona seria gier to #grandtheftauto której szósta część zapewne w ciągu 1-2 lat się pojawi. Czy są wg Was szanse na to, że #gta6 pojawi się na #playstation 4 czy lepiej się wstrzymać i poczekać na #ps5 ? #gta5 pojawiło się na PS3 na chwilę przed premierą PS4, więc może tak będzie i tym razem? A może polecacie przesiadkę na #xbox ? Jeśli tak to #xboxone czy też czekać lepiej na kolejną generację?
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zachar87ck: myślę, że na ps4 też wypuszczą gta6. Straciliby sporą pulę graczy jakby wydali grę tylko na nową generację.
Co do zakupu samej konsoli to polecam raczej PS4, więcej gier tylko na ps4 i większą ilość graczy w porównania do xone.
@Zachar87ck: Szczerze wątpię aby miało się ukazać na obecną generację a w przyszłej remasterów raczej nie będzie w związku ze wsteczną kompatybilnością. Jednocześnie jeśli Twoją ulubioną serią jest GTA to nie ma sensu kupować sprzętu z myślą o graniu w kolejne GTA, kiedy jeszcze nawet nie zostało zapowiedziane.
@sm_m poza jeszcze nie zapowiedzianym GTA6 przeszedłbym sobie jeszcze Mafię 3 lub Red Dead Redemtion 2 ;) pod tym kątem właśnie myślę nad ps4 lub xbox one ;) gdybym miał pewność, że gta6 wyjdzie również na jedną z tych konsol to bym się nie zastanawiał nawet nad zakupem
@Zachar87ck: A no to możesz kupić, ale myślisz tylko o tych 2 grach czy jeszcze o czymś? Dla 2 to ja bym nie kupił (: W każdym razie jeśli chcesz grać na podstawowych wersjach konsol to w kwestii technicznej lepiej będzie na PS4, na ulepszonych (pro i x) lepiej będzie na xboxie. No i są jeszcze kwestie abonamentów (których ja osobiście nie trawię) i gier na wyłączność. Ogólnie na xboxie możesz
@sm_m nie zależy mi na abonentach i graniu online. Na plus xbox one idzie kompatybilnosc wsteczna ;) dzięki czemu mógłbym sprzedać ps3 wraz z posiadanymi grami i oprócz wspomnianych Mafii 3 i RDR2 mógłbym się zaopatrzyć w xboxowe wersje mafii2, GTA5 czy SA. A co za tym idzie, ulubione gry i tylko jeden sprzęt na półce.

Nie zależy mi też na minimalnych różnicach w grafice czy dostępności gier, gdyż poza wspomnianymi to
@Zachar87ck: Ja mam nadzieję że nie wyjdzie, bo chciałbym zobaczyć skok generacyjny w nowym GTA. Na obecnej już cudów w grze z otwartym światem nie można oczekiwać, musiałoby wyglądać sporo gorzej niż RDR2 (choćby ze względu na ilość postaci i pojazdów jednocześnie na ekranie a jeśli gra miałaby być międzygeneracyjna to powolne procesory obecnych konsol mocno pociągnęły by w dół to co będzie możliwe na nowych sprzętach.
A powiedzcie mi jeszcze jak dokładnie wygląda wsteczna kompatybilność na Xbox One S? Np kupuję Mafię 2 lub GTA5 z logo xbox360 na pudełku, wrzucam do napędu i normalnie śmiga?
@Zachar87ck: Działa to tak, że wkładasz płytę a na konsolę pobiera się port tej gry w wersji na xbox one. Nazwali to wsteczna kompatybilność, ale tak naprawdę przeportowali te gry na nowszą konsolę i musisz mieć połączenie z internetem żeby je pobrać. Płyta jest tylko potwierdzeniem, że grę kupiłeś.
@Zachar87ck
Jak chcesz nadrobić kilka tytułów z tych lat - Xbox (Game Pass lub kilka gimnastyk z revolutem i gry za półdarmo + ew. wsteczna kompatybilność)
Jak interesujesz się exami Playaka - PS
Jak chcesz mieć w co grać za mała cenę w oczekiwaniu na GTA - Xbox (bo Game Pass)
Tylko dla GTA i może 2/3 gierek - obojętne co wybierzesz
Czekalbym na Twoim miejscu na nową generację, bo bez sensu