Wpis z mikrobloga

Witajcie. Chcę zacząć przygodę z siłownią. Tak, wiem że teraz zamknięte ale tak za wczasu chciałbym coś się dowiedzieć, bo w końcu otworzą. Już kilka razy się do tego zbierałem ale zawsze z marnym skutkiem. Byłem przez miesiąc ale grupa się rozpadła, a ja straciłem motywację. Chcę wrócić bo zbyt się ulałem, a chce zacząć nie wstydzić się zdjąć koszulki. 190cm/97kg. Znajdzie się ktoś kto zechciałby coś doradzić na start? Co brać i czy w ogóle coś brać? Od jakich ćwiczeń zacząć? No co kolwiek co pomogloby mi w starcie i żeby zostało na dłużej, a nie tylko miesiąc. Motywację mam sporą tylko żeby to było z sensem. No nie wiem, liczę na waszą chęć pomocy. A jak nie to wezmę jakiś plan treningowy z pierwszej lepszej strony
#mikrokoksy
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZeeNooN: greyskull dla początkujących, douczyć się o diecie samemu z internetu albo książek do liceum. Możesz też wpisać w Google wykop mikrokoksy poradnik jak schudnąć/przytyć i nie będę musiał ci pisać elaboratu.
@krystynalaga: Jakieś ćwiczenia w domu robię, bo innej opcji aktualnie nie ma. Co brać? Jakieś białka, kreatyny, cytuliny? Nie wiem, nie znam się ale coś co pomogło by mi w osiągnięciu celu.
@ZeeNooN: nic nie brać, totalnie nic. Włącz sobie pierwszy lepszy film na YouTube trening w domu i zacznij się ruszać. Zacznij od prostej diety, wywal białe pieczywo, dodaj białko, wywal ziemniaki gotowane, porcje przez pół hal do teraz, wywal cukier stopniowo. I tyle. Masz rower stacjonarny?? Jak tak to rano kręć 35 minut, potem śniadanie, kręć też przed spaniem jakąś godzinę przed spaniem. Jak zaczniesz coś robić to wtedy możesz coś
@ZeeNooN: 1. liczysz zapotrzebowanie kaloryczne (są kalkulatory online) 2. ucinasz z 300kcal na start od tego żeby wejść na deficyt 3. ściągasz fitatu i liczysz kalorie 4. co do ćwiczeń w domu - możesz z 50 zł zainwestować w gumy i robić trening Kasahary, do tego jakieś pompki, jak masz drążek to nauka podciągania 5. jak otworzą siłkę to greyskull / FBW 6. z suplementów możesz kreatynę kupić, resztę dostarczysz w
@Schwarzenberger: A czy FBW jest odpowiednie dla kogoś kto chce zrobić bardziej klatkę piersiową, brzuch i ręce, w sensie biceps, triceps? Nie ukrywam, że najbardziej chodzi mi o te części. Przede wszystkim zrzuceniu zbędnych kilogramów ale i wyrzeźbieniu sylwetki.