Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@mikwiat nie mam płyty, w większości pizze robiłem na rozgrzanej żeliwnej, niestety wiem że potrzebuję łopaty ale jeszcze sie nie dorobiłem. Więc pewnie kupię łopatę i kamień jakiś fajny. Póki co robię combo zawsze. Wstawiam rozgrzana bardzo żeliwna na sam spod piekarnika rozgrzanego do 320* i blaszkę z pizza zaraz nad patelnie. Potem dopiero nakładam mozarelle i daje przypiekanie na samej górze piekarnika. 3 minuty i gotowa
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wondermano1 kurde trochę mnie to triggeruje bo szkoda ciasta wyjmować z piekarnika i obniżać temp. Czasem kombinować z dodaniem składników.. a gdyby wrzucać na rozgrzany kamien i dawać od razu pod podczerwień na górę piekarnika? Tak żeby i dół i góra max temp
  • Odpowiedz
@ShpxLbh: Ja wlasnie tak robie. Kamien rozgrzewam na 250 (max piekarnika) i daje bardzo wysoko. Kilka razy robilem tez na gazowym grillu. Tam temperatura podchodzila pod 350 stopni, ale mega ciezko ogarnac czas pieczenia. A co sadzisz o mace tipo 00? Uzywales? (Tak z innej beczki)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ShpxLbh: a nie robisz czasem tak że placek na patelnię, dajesz na ogień i składniki na to, potem jak się dol zrobi ładnie to do piekarnika na grill max jak najbliżej grzałki? xd
  • Odpowiedz
@mikwiat: muszę ogarnąć ten kamień :) polecam post karo, fajnie głęboko to rozpisała, jest tam temat włoskich mąk, oni mają troche inne mielenie, inne nazewnictwo niż my:) tipo 00 to po prostu najdrobniejsze mielenie mąki chlebowej gdzie po spaleniu jest najmniej pyłu.
https://www.karointhekitchen.com/przy-stole/o-mace-typy-i-rodzaje-mak-jak-wybrac-odpowiednia-make-bajka-o-glutenie/

ogólnie tak - najczęściej używa się tipo 00, tzn powinno, wszyscy możemy domyślać się co w 90% polskich pizzeri dają :)
Ja prócz włoskich 00, załączam Ci foto
ShpxLbh - @mikwiat: muszę ogarnąć ten kamień :) polecam post karo, fajnie głęboko to ...

źródło: comment_1586625990jDQgwcpFIKJoHMeO0Vz3oe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz