Wielka sobota więc czas na kolejne #kluboweciekawostkijarko
Dzisiaj na tapetę bierzemy klub:

Stade Olympique l'Emyrne

Klub pochodzący ze stolicy Madagaskaru dokładniej z Antananarywy, który w jednym meczu zdobył dwa niechlubne rekordy.
Najwięcej strzelonych goli samobójczych.
Najwyższą porażkę w historii piłki nożnej.

W wskazanym meczu padło 149 bramek samobójczych, powodem takiej reakcji piłkarzy był protest przeciwko stronniczemu według nich sędziemy. Klub który wygrał to spotkanie nazywał się AS Adema.
Mecz odbył się 31 października 2002 roku.
W ramach protestu, w meczu ostatniej kolejki piłkarze z Antananarywy postanowili zaprotestować przeciwko, ich zdaniem, stronniczemu sędziowaniu zarówno w poprzednim jak i obecnym spotkaniu (dodatkowo na początku ostatniego meczu, trener SOE Ratsimandresy Ratsarazaka pokłócił się z sędzią, przy czym prawdopodobnie nie był to Razafintsalama). Po każdym wznowieniu gry piłkarze SOE atakowali własną bramkę i do przerwy strzelili 75 goli samobójczych. W 65. minucie spotkania trener nowych mistrzów Madagaskaru Rhino Randriamanjaka, zaproponował przeciwnikom, aby zaprzestali ostrzeliwać własną bramkę, ci jednak odmówili (było już wtedy 108:0). Do końca regulaminowego czasu piłkarze SOE strzelili sobie jeszcze 41 goli samobójczych (gol padał średnio co 36 sekund), sam środkowy obrońca tej drużyny strzelił 69 bramek. Piłkarze AS jedynie biernie przyglądali się tej sytuacji. Kibice z kolei domagali się zwrotu pieniędzy za zakupione bilety
Fédération Malagasy de Football (Malgaska Federacja Piłkarska) postanowiła ukarać trenera i czterech piłkarzy SOE za ten mecz: trenera zawieszono na trzy lata i objęto zakazem wstępu na stadion w tym czasie, a piłkarzy: Mamisoę Razafindrakoto (bramkarza reprezentacji Madagaskaru), Manitranirinę Andrianiainę (kapitana ekipy SOE), Nicolasa Rakotoarimananę i Dominique'a Rakotonandrasanę zawieszono w prawach zawodnika i objęto zakazem wstępu na stadion do końca sezonu 2002. Innych piłkarzy obu drużyn upomniano i zapowiedziano sankcje w wypadku popełnienia kolejnych wykroczeń. Sędzia meczu nie został ukarany.