Wpis z mikrobloga

Mirki, co polecicie z #oczyszczaczpowietrza do 1000 zł? #alergia weszła mocno i muszę coś kupić... Przeglądałem sprzęty, ale jest tego tak dużo że ciężko coś wybrać. Patrzyłem na Sharpa bo ma technologię plazmacluster którą tak reklamuje że wszystko zabija, Philips ma VitaShield IPS i fajne sterowanie smartfonem (ale obejdę się bez tego) i jest tańszy w eksploatacji podobno. Xiaomi wiadomo najlepsze, ale na serio wolałbym opinie kogoś kto używa. Jeszcze znalazłem firmę Klatra, dokładnie Klatra Forste 3, ma duzo opinii na ceneo, ale ciekawe ile kupionych bo dziwnie dużo 5 gwiazdek jak na firmę o której pierwszy raz słyszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Także, czy ktoś z was Mirki i Mirabelki może coś polecić z oczyszczaczy? Czego wy używacie?

#oczyszczacz #alergiacwel #kiciochpyta
  • 18
@Thilers: Ja mam WEBBER AP 8400, to mój pierwszy (mam go z rok i się jeszcze nie popsuł) więc nie chciałem wydawać dużo, kupiłem ten bo ma lampę UV-C, na ile ona jest skuteczna to nie wiem, no a po ilości kurzu na filtrze wnoszę, że jakoś to działa, skoro zbiera coś tam ten kurz. Na 3 biegu wentylatorów jest dosyć głośny, używam tylko go jak wychodzą z pokoju i nastawiam
@Thilers: a masz coś upatrzonego, na co najprawdopodobniej się zdecydujesz? Mnie bardzo kusi Sharp KC-D50EUW. Trochę drogi, ale chwalą się że filtry niby dość długo mają wytrzymać - w co nie do końca wierzę.
Sharp KC-D50EUW


@marylin17: Myślę nad Philipsem ogółem bo widzę że filtry dosyć niedrogie i znajomi mają i sobie chwalą. Apka fajna, można zdalnie sterować, no ale ciężko mi się zdecydować.
@marylin17: SHARP UA-HD50E-L i KC-D50EUW to to samo. Różnią się tylko kolorem obudowy i dystrybutorem. Patrz np. tu: https://antyweb.pl/najpopularniejsze-oczyszczacze-powietrza-na-rynku-przeglad-dostepnych-modeli/ o tu: https://www.dobreprogramy.pl/amp/Krogulec/Oczyszczacz-powietrza-Sharp-UAHGE-w-praktyce-Warto-czy-to-zwykla-fanaberia,102181.html

@Thilers: Jeśli kupisz oczyszczacz z nawilżaczem, to płucz filtr nawilżacza częściej niż mówi instrukcja. Instrukcja sharpa mówi, żeby robić to raz w miesiącu. Ja wyjmuję filtr przynajmniej raz w tygodniu i moczę tak, jak napisali w instrukcji. Inaczej będzie śmierdzieć.
Na cokolwiek się zdecydujesz - przejrzyj komentarze użytkowników.
@viav hmm, dzięki za informację. Zasugerowałem się tym zestawieniem co podałem link i na wstępie je odrzuciłem. Cena przystępniejsza, bardziej zachęca do zakupu ( ͡º ͜ʖ͡º) czytałem opinie użytkowników kc-d, raczej są zadowoleni. Zreszta biorę pod uwagę też to, że może być ciężko napisać obiektywna opinie o takim sprzęcie. Dzięki jeszcze raz za informacje i podane linki!
@viav: a Ty zadowolony jesteś z Sharpa? Jak już długo go masz? Ciekawy jestem, czy te zamienniki filtrów coś wartają, gdzie zestaw kosztuje 400zł. Używałeś ich może?
@viav: i jeszcze jedno, bo nie mogę znaleźć różnic.
SHARP UA-PF40EW - to jest ekwiwalent SHARP UA-HG40E-L tylko bez nawilżania, a
SHARP UA-PG50EW - to jest ekwiwalent SHARP UA-HD50E-L i tak samo bez nawilżania?
@marylin17: cześć,
mam UA-HD60E-L dopiero od dwóch miesięcy. Nawilżacz jest całkiem wydajny, potrafi przerobić 12 litrów wody w ciągu doby. Jak pierdnę obok, to wchodzi na wyższe obroty.
Niestety dwa miesiące to za krótko, żeby powiedzieć coś więcej. Wiem tyle, ile sam wyczytałem w internecie. O modelach PF i PG nie słyszałem, nawilżacz był dla mnie kluczowy.
@viav ja właśnie myślę, czy kupować oczyszczacz z nawilżaczem z tego względu co pisałeś - dość częsta konserwacja i chyba brak możliwości ustawienia procentowej wartości nawilżenia w pomieszczeniu? Nawilżacz bym kupił osobny.
Raz-dwa razy z tygodniu wyjmuję filtr i namaczam go w roztworze kwasku cytrynowego.
Nie ma opcji regulacji wilgotności, to prawda.