Wpis z mikrobloga

Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Mamy obecnie bardzo trudne czasy na świecie, dotyka to każdego z nas w różnym stopniu i bierze odcisk również na biznes książkowy. Wiele wydawnictw ogranicza plany wydawnicze. Mamy jednak dobrą wiadomość. Wydawnictwo MAG podało, że bez względu na okoliczności pomiędzy 20 czerwca a 5 lipca ukażą się:

Brandon Sanderson - Dawca przysięgi 1 i 2 (trzeci tom #archiwumburzowegoswiatla w twardej oprawie podzielony na dwa tomy ze względu na znaczną objętość)
James S.A. Corey - Gniew Tiamat (ósmy tom serii #expanse )
Gene Wolfe - Miecz i Cytadela (seria #artefakty i jednocześnie kontynuacja Cienia i Pazura)
Ray Bradbury - Green Town (również #artefakty )

Poniżej ilustracja okładki Gniewu Tiamat. Na pewno kupię wszystkie książki poza Gniewem, którego mam dopiero pierwszy tom i lektura jest jeszcze przede mną. Do polskiej premiery dziewiątej części powinienem zapoznać się z Przebudzeniem Lewiatana i jeśli się spodoba to z pozostałymi książkami cyklu.

#ksiazkiwhoresbane'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
#ksiazki #czytajzwykopem #mag
Whoresbane - Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Mamy obecnie bardzo trudne czasy na ...

źródło: comment_1586609684qXABTqeUznauj0TBe1wDHc.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@200Amra: Również czekam na tą książkę w twardej oprawie. Planowana była na pierwsze półrocze 2020 ale z uwagi na to co się dzieje na świecie nie liczyłbym na nią prędko. Może uda się jeszcze w tym roku ale to jedynie moje niczym nie poparte przypuszczenie
  • Odpowiedz
@Whoresbane: Nie wiem jak mają umowę podpisaną z Joe Abercombie, ale tłumaczenie już mają (z 2016 r.) i w teorii wystarczy tylko poskładać, mała korekta i wysłać do druku. Te tłumaczenia z ostatnich książek i tak nie są spójne (np raz jest Krwawa Dziewiątka, raz Krwawy Dziewięć).
  • Odpowiedz
@200Amra: "Krwawy Dziewięć" widziałem tylko raz i to na odwrocie jednej okładki. W trylogii ani razu nie zauważyłem tego błędu.

w teorii wystarczy tylko poskładać


@200Amra: Tylko poskładać, tylko zaprojektować nową okładkę, tylko przejrzeć tekst w poszukiwaniu ewentualnych błędów, tylko znaleźć drukarnię, tylko zamówić termin w sieci na premierę, tylko rozprowadzić w księgarniach stacjonarnych - wszystko to nie jest łatwe w normalnych czasach gdy ma się z góry
  • Odpowiedz
@Whoresbane: Stacjonarne drukarnie można na tą chwilę pominąć - resztę da się zrobić zdalnie. A przymusowa kwarantanna daje mnóstwo czasu na czytanie.

IIRC Krwawy Dziewięć jest w Bohaterach.
  • Odpowiedz