Wpis z mikrobloga

Z powodu kwarantanny i nie tylko szukamy nowych rozrywek w domu. Wpadlem na pomysł grania z dziewczyna w Minecrafta (chyba, ze poza Terraria macie inne gry coop przyjazne parom, chętnie rozważę tez cos innego), ale nie ruszałem tematu juz pare lat, a i wtedy było to raczej sporadyczne granie.
1. Do dyspozycji mam 2 MacBooki, bez PCta, wiec zaraz dla wygody najchętniej bym gdzieś wykupił, brac zwykłego VPSa i samemu babrać nie z instalacja czy sa może jakieś strony, które oferuja jedynie przeklinanie w celu instalacji nowych modowe itp? Jeśli tak to polećcie cos, ale weźcie pod uwagę kolejne punkty.
2. Poczatkowo pewnie pogramy bez żadnych modow pare dni, ale potem chciałbym cos dolozyc, najlepiej cala gotowa paczkę modow, żeby nie meczy sie z kompatybilnością i szukać co ma sens, a co nie razem. Co możecie polecić? Co będzie potrzebne do zainstalowania na serwerze? Dodatkowo dla informacji, ja mam swoje konto mojang i kupionego minecrafta, dziewczynie tez pewnie kupie jak sie spodoba, ale tymczasowo grałaby na piracie (weźcie to pod uwagę i fakt, ze na MacBooku ciezej o to - pod vanille używam TLaunchera, ale nie wiem jak nie to ma z forgem czy jakimi FTB).
3. Jak dużo wolniej będzie chodzil minecraft z duża ilością modow? Jeden z makow ma jedynie 8gb ramu i zastanawiam sie czy w ogóle warto będzie isc w te duże paczki z modami.

Z gory dzięki za pomoc :D

#minecraft #gry #pytanie
  • 1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Unofficial:
Serwer możesz postawić u siebie na jednym z kompów, wtedy musi być on trochę mocniejszy (hostuj grę w LANie, a jeśli chcesz, aby mogła połączyć się spoza twojej sieci, użyj Radmina/hamachi itp.).
z tego co pamiętam, obie osoby muszą być nonpremium lub obie premium - jak korzystasz z tlaunchera to odznacz "konta" i wpisz nick.
Jeśli chcesz się przymierzać do zakupu serwera, nie musisz patrzec, czy jest to serwer premium