Wpis z mikrobloga

@czemujojetaka:

Banki zobowiązane są – na mocy zarządzania prezesa NBP – wymienić zniszczony banknot, jeśli więcej niż 45 proc. jego pierwotnej powierzchni zachowało się w jednym kawałku i możliwe jest rozpoznanie jego nominału.

Banknot, który zachował od 45 do 75 proc. pierwotnej powierzchni, zostanie wymieniony za połowę jego wartości nominalnej.

Banknot, który zachował ponad 75 proc. powierzchni, a także banknot przerwany bądź poplamiony, bank wymieni za jego pełną wartość nominalną.

Ogólna
  • Odpowiedz
@czemujojetaka:

Tutaj każdy fragment zmierzony jako liczba pikseli, następnie podzielony przez sumę wszystkich:
0,43403397
0,328768577
0,14329087
0,093906582

Dobrze policzyłaś. Może się nie skapną :P
  • Odpowiedz
@rouli: Trzeba fragmenty dodrykowywać i wklejać w orginalne banknoty. Na normalniej pracy więcej zarobię.

@saper_vodiczka: 50tyś to troche przypał. Chyba że w banku pracują idioci.

Jeżeli banknot zachował od 45 do 75 proc. pierwotnej powierzchni, to jest wymieniany za połowę jego nominalnej wartości. Ale jeśli zachowało się ponad 75 proc. powierzchni – to bank wymieni banknot za jego pełną wartość nominalną.
  • Odpowiedz
@Maudee @Methelin: : 100 w kopercie, nie zauważyłam i podarłam kopertę, tragedia h3h3

@rouli: okej, myślałam ze MUSI być warunek ze przynajmniej jeden kawałek musi stanowić 45%
@dziczyznaa: To wiem dzięki tez przeczytałam to ale szukam wlasnie bardziej szczegółowych informacji
@rouli: o dzięki tego szukałam, temat do zamknięcia. Swoją droga co to strona?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@czemujojetaka: na luzie, ale tylko w siedzibie NBP, nie wymienią Ci tego w banku bo miałem taką dychę pociętą nożyczkami przez siostrzenicę i nie chcieli wymienić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czemujojetaka: ja słyszałem że w każdym banku mają wymienić to podbiłem do jednego i powiedzieli że tylko w siedzibie NBP. Z racji, że to na drugim końcu Krakowa to #!$%@?łem tę dychę :d Zadzwoń może do jakiejś placówki i się zapytaj
  • Odpowiedz
@pawel_je: Jak będzie już normalnie to odrazu uderzę do NBP, jestem taka osoba ze jak mi obsługa banku powie nie to i tak nie będę umiała się kłócić a tak to przynajmniej wiem ze załatwię sprawę.
  • Odpowiedz