Wpis z mikrobloga

Jak polepszyć jakość techniczną i moim zdaniem w pewnym stopniu profesjonalizm videokonferencji jeżeli ktoś to wykonuje zawodowo - co ja zrobiłem i czego się nauczyłem trochę w bólach.
1) podniesienie jakość video - tu najlepszym rozwiązaniem byłoby wybranie zródła video z Lustrzanki / bezlusterkowaca z dobrym obiektywem ( aparat musi spełniać dwa warunki 1- powiniem posiadać wyjście HDMI 2) obraz wysyłany tym wyjściem musi być "czysty" tzn. bez ikonek softwaru aparatu )
2) musimy posiadać odpowiednią kartę, która będzie zgrywała ten obraz z aparatu ( HDMI capture card) wysłany kablem HDMI do komputra i tu się zaczynają schody ... programy do videokonferencji z jakiegoś powody poblokował urządzenia "capture card" które nie spełniają standardów UVC - USB video device class - a niestety większość kart nie spełnia tych wymogów. Urządzenie, ktore wedle mojej wiedzy będzie działać prosto z pudełka a jest obecnie w "akceptowalnej cenie" to Elgato Camlink - ok 599 - 629 zl / 134 euro na amazonie ( sprzedawcy czekają na dostawy)

Informacja, że karty nie UVC są blokowane przez Skype/Teams/Zoom itp nie była dla mnie nie dostępna przed zakupem karty - a kupiłem karte Avermedia LGX2 - która nawet na opakowaniu na "zareklamowane" że wspiera Skype - co jest błędem ( chociaż skype przez stronę web widzi tą kartę).
nie pisałem o rozwiązaniach Virtual Cam obs itp... bo chodziło mi o rozwiazanie plug&play
Proszę o dodanie kilku słów od siebie w tym temacie, jeżeli jest jakieś ciekawsze rozwiazanie
#skype #teams #wideokonerencje #elgato #capturecard #pracazdalna #video
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eomateo: ostatnio też grzebałem ten temat i nie znalazłem lepszego rozwiązania niż Camlink. W przypadku posiadania Canona albo Nikona można zastosować program SparkoCam. Podłączasz aparat przez usb i SparkoCam od razu wykrywa sprzęt, a w takim Skype jest widoczna jako kamera internetowa. Jakość super, płynnie ;) Licencja Sparkocam kosztuje chyba 60$. Ze względu na to, iż niedługo będę korzystać BMPCC, kupuję Camlinka ;)
@Zm1j4: dziękuję - SparkoCam jakoś mi uciekło w moich poszukiwaniach zaraz sprawdzę czy będzie współpracować z moimi Canonami eos m/m100. Ma preorder na Camlinka 4k na amazon.de - nigdzie w PL nie znalazłem ...