Wpis z mikrobloga

Do wyborów pozostał miesiąc, a ja mam pewien apel. Wstawię go jeszcze raz bliżej wyborów.
To co ostatnio robi PiS jest karygodne. W bezczelny sposób kłamią i manipulują, tylko po to, żeby wygrać wybory. Mają gdzieś zdrowie ludzi, wprowadzają nielegalne obostrzenia tylko po to, żeby pokazać, że niby coś robią. Przedsiębiorcom dali w pysk tarczą antykryzysową, wszystkim dają w pysk wyborami korespondencyjnymi.
Do pisowskich trolli i ich wielbicieli nie dotrę, ale chciałbym dotrzeć do tych, którzy nie planowali głosować, lub twierdzą, że brak głosu jest pewnego rodzaju pokazaniem, że brak jest odpowiedniego kandydata.
Mój apel: zagłosujcie na kogokolwiek, oprócz Dudy. Nawet jeśli twierdzicie, że nie ma nikogo wartego waszego głosu, możecie zagłosować na tego, który na pewno nie wygra. Czemu?
1) Głosując na kogokolwiek innego, obniżacie udział procentowy Dudy. Głosy rozłożą się bardziej równomiernie. Nawet jeśli nie lubicie żadnej partii, to powinniście przyznać, że cała władza w rękach jednej partii nie jest zdrową sytuacją dla kraju.
2) Oddając głosy na przegranych, pokazujecie, że oni też się w pewien sposób liczą. Może to w przyszłości zmotywować kogoś odpowiedniego do startu. Długotrwały skutek takich działań może prowadzić do odejścia od obecnego (nieoficjalnego) dwupartyjnego systemu.
#polityka #wybory #takaprawda #koronawirus
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZieloneKoloTramwaja: Generalnie masz rację, ale jest jeden istotny szczegół, który pominąłeś. Te wybory nie będą anonimowe. "Podpisujemy się" naszym peselem pod danym głosem. To oznacza, że władza (a nie oszukujmy się - wiemy, który obóz wygra) będzie posiadać informacje o preferencjach politycznych każdego z nas. I wcale się nie zdziwię, jeżeli informacji tej użyje kiedyś przeciwko nam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fiuuuuu: nie pracuje w powszechnym zawodzie i instytucji a od polityka stoi przede mną jeden człowiek, dlatego czuje się zagrożony. Można też w tym burdelu robić z przyjemnością coś dla społeczeństwa.
  • Odpowiedz