Wpis z mikrobloga

Przeglądając gorące trafiłem a wpis @Ironizer@ironizer w związku z akcją darmowej kawki dla służb mundurowych od @orlen_lite z powodu #koronawirus#koronawirus w #polska

Akcja fajna, cieszy mnie solidaryzowanie się że służbami ratowniczymi, wspieranie ich i tak dalej. Jednak chciałbym poruszyć pewna kwestie. Zapewne mamy na wykopku strażaków PSP jak Mirek powyżej, OSP, podejrzewam, że są nawet ratownicy medyczni i policjanci jak @malopolska_policja, a nawet i straż miejska.

Chciałbym więc, w imieniu kierowców poprosić, abyście korzystając z trgo przywileju wzięli swoje kawki i opuścili budynek stacji benzynowej, wypili ją na zewnątrz czy w samochodzie ponieważ gdy wczoraj wyskoczyłem na nocne zakupy i tankowanie samochodu w #szczecin przed wejściem do Orlenu stałem ją i 5 innych osób. Czemu? Na drzwiach kartka, maksymalnie 3 klientów na terenie budynku. W środku 2 strażników miejskich pijących kawkę i robiących #heheszki rozmawiając przy ekspresie i jeden miłośnik benzynowego fastfoodu czekający na hotdog. No i my, chcący zapłacić za tankowanie. Na stacji benzynowej. Musieliśmy czekać, aż stołówka skończy pracę.

Serio, nikt nikomu nie chce utrudniać życia więc wzajemnie sobie pomagajmy. Nikt nie chce stać w tłumie przed stacja, a poza tym, zapłata za paliwo to kilka sekund i można ta chwile spędzić na zewnątrz, a tłum ludzi musi czekać aby szanowni panowie i jakiś głodomór skończyli konsumować.

  • 6
via Android
  • 0
Nie mogę już edytować, więc dopisze, że oczywiście słownictwa że spoilera nie popieram. No ale, to może będzie chociaż dla kogoś bodźcem do tego, że takie akcje bardzo na ludzi wpływają i powodują, szczególnie w tych trudnych czasach dla służb takich jak Policja i SM, jeszcze gorszą opinie wśród społeczeństwa. Bądźmy dla siebie ludźmi, nie zwierzętami. Zachowujmy się wobec siebie fair i z kulturą. To już tak #!$%@?ąc od tematu wpisu, ale
No ja byłem na pustej stacji i cała sytuacja długo nie trwała, przy okazji płaciłem za tankowanie a s kolejce nikogo nie było. Kupić i spierniczać w ogóle jak ktoś czeka. Zawsze mnie wnerwiało jak ktoś blokował miejsce do tankowania bo przy okazji kawka, zapiekaneczka :) ja zawsze przeparkowuje bo mam rigcz
via Android
  • 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol fakt, ale głupio zrobiłem bo po prostu jej nie miałem. Co nie zmienia faktu, że tak czy inaczej taka sytuacja nie jest okej.

@casines ¯_(ツ)_/¯ Jak zasygnalizowałem temat po dotarciu do kas to panie nic nie powiedziały, zero reakcji.

@Ironizer Ok, ok, wiadomo jak to jest. Mi chodzi bardziej o to, że stoi ktoś i widzi, że tworzy się kolejka a dalej w najlepsze pije kawusie.