Wpis z mikrobloga

- umowa o pracę na czas nieokreślony, ponad 3 lata przepracowane w firmie (3 miesięczny czas wypowiedzenia)
- praca w amerykańskim korpo, zaczynają się powoli zwolnienia

Pytanie: Czy dobrze rozumiem, chcąc mnie zwolnić pracodawca musi dać mi 3 miesięczne wypowiedzenie, albo dogadać się ze mną wtedy rozwiązanie za porozumieniem stron. Czy pracodawca ma jakiegoś Asa w rękawie, żeby ominąć okres wypowiedzenia? Na co zwrócić uwagę?

#prawopracy #prawo #pracbaza
  • 13
  • Odpowiedz
@ManlyMoustache: moze Ci powiedziec, panie Manly dajemy od razu sianko za 3 miechy + ekwiwalent za urlop jak pan podpiszesz za porozumieniem i jutro mozesz pan nie przychodzic...aleee! skoro to jest korpo i zwalniaja wiecej niz X osob to wtedy zaczynaja dzialac chyba przepisy dotyczace zwolnien grupowych, a wtedy chyba jest jakas odprawa, ale to musisz sobie poguglowac. Pamietaj ze w przypadku zwolnienia za porozumieniem nie przysluguje Ci chyba zasilek
  • Odpowiedz
Czy pracodawca ma jakiegoś Asa w rękawie, żeby ominąć okres wypowiedzenia?


@ManlyMoustache: jedyna szansa to pracownik dzban który się go zrzeknie, czytaj co podpisujesz i śpij spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Deska_o0: Trzeba będzie zakładać spodnie na firmowe calle. ¯_(ツ)_/¯

Nie wiem, co innego mógłbym #!$%@?ć na kwarantannie, robię swoje, żadnych podstaw do dyscyplinarki nigdy nie dałem, więc tu raczej luz.
  • Odpowiedz
@swiniakstatysta: Kiedy porozumienie stron uprawnia do zasiłku od daty rejestracji
Rozwiązanie umowy na mocy porozumienia stron nie zawsze musi oznaczać, że na zasiłek trzeba będzie czekać. Prawo do świadczenia przyznawane jest od daty rejestracji w przypadku, gdy porozumienie stron nastąpiło z powodu upadłości, likwidacji pracodawcy lub zmniejszenia zatrudnienia z przyczyn dotyczących zakładu pracy. W przypadku porozumienia stron z powodu zmiany miejsca zamieszkania zasiłek również przyznawany jest od razu
  • Odpowiedz
@ManlyMoustache: Dostaniesz 3 miesięczny okres wypowiedzenia - jeśli IT to może zwolnią Cię z obowiązku świadczenia pracy plus dostaniesz odprawę. Nie daj sobie wcisnąć porozumienia stron tylko. Dyscyplinarki nie dostaniesz tak od ręki. Podstawą wypowiedzenia będzie redukcja etatu. Jeśli leci was więcej to pracodawca będzie musiał przeprowadzić zwolnienia grupowe.
  • Odpowiedz