Wpis z mikrobloga

Do 2019 roku na program #500plus wydano 87 miliardów złotych, według statystyk mamy około 2,5 mln firm co dawałoby około 15 tysięcy złotych jednorazowej pomocy od państwa dla każdego z nich. Idźmy dalsza drogą, dokładnie nie mogę tego oszacować ile procent firm straciło/ lub zmniejszyły się dochody, przypuśćmy u 60% czyli udzielamy pomocy 1,5 mln przedsiębiorstw. Co daje 56 tysięcy złotych jednorazowej pomocy od państwa. Nadal trochę nam daleko do Niemiec.
#przemyslenia
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@phoropter: tak działa rynek, podjęli ryzyko i po latach zysków niestety nadszedł czas na straty.
Mi akurat zwolnienie, ani brak środków finansowych nie grozi :)
@phoropter: Kolejny Robin Hood, nie wiem po co im chcesz dawać te pieniądze. Może zacznijmy od tego żeby mniej zabierać firmom, bo tak naprawdę to są ich pieniądze + uszczuplone poprzez utrzymanie rożnej maści biurokracji .
A 500+ i dawanie innym grupom społecznym kosztem drugiej jest głupie. Tyle że ślepe krytykanctwo jednego jest w modzie, a ogólnego rozdawnictwa już nie ( ͜͡ʖ ͡€)
@Dabeq: Ja #!$%@?. Jak ktos otworzyl dzialalnosc z lutym lub marcu to jak dzbanie mial odlozyc bo przeciez sie tak dorobil i na pewno taka dzialanosc charytatywna ze bedzie placil za czynsze, leasingi i pensje z nieba jak nie wiadomo ile to potrwa. A to ze teraz ktos nie ma w ogole przychodu a pensje musi pracownikowi zaplacic to niby z czego?Jak okres wypowiedzenia wynosi miesiac albo i dluzej. Wiekszosc z
@phoropter: Nie wiem po co wylewasz swoje kompleksy + widzę ze swoje niezadowolenie przekierowujesz na mnie, proponuje udać się z tym do terapeuty, bo twój wpis jest przesiąknięty złością.

Już Ci moja piękna odpowiadam - firma jak większość tego typu rzeczy to ryzyko, a ja z natury jestem przeciwny dawaniu innym „bo tak”. Oraz jestem przeciwny zabieraniu. Jesteśmy krajem na dorobku i ciężko w takiej sytuacji zorganizować jakieś rezerwy, 500+ wynikało