Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem - w lodówce mam 3 opakowania Dań Express z Biedronki. W sumie 1,2kg mięsa.
Dzisiaj patrzę, a są tydzień po terminie ważności ( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)

Natomiast każde z nich jest "pakowane w atmosferze ochronnej". Zakładam, że to nie pakowanie próżniowe, że można to przechowywać bardzo długo, tylko takie żeby owy termin ważności wydłużyć i opóźnić rozwój wszelkich bakterii i innego dziadostwa.

Jak myślicie, to jeszcze jest bezpieczne do jedzenia, czy w #!$%@? wyrzucić? Na oko wygląda bez zmian, ale nie wiem jak stwierdzić czy jakiś jad kiełbasiany albo inny syf się tam nie wpierdzielił, a z drugiej strony szkoda wyrzucać 1,2kg mięsa.

Dzwoniłem też na infolinię Biedronki, i niestety informację od działu jakości nie można uzyskać wcześniej jak jutro, a w praktyce pewnie 2-3 dni. Jak oddzwonią to dam tutaj znać jaka była ich odpowiedź.

#gotujzwykopem #jedzzwykopem #jedzenie
PrawdziwyPatriota - Mirki, mam problem - w lodówce mam 3 opakowania Dań Express z Bie...

źródło: comment_1586209438VyjabErpMBNJ4VZyvtq0ab.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@PrawdziwyPatriota: mięso "tydzień po terminie" albo nawet "dwa tygodnie po" jest zjadliwe tylko wtedy, kiedy przed upływem terminu ważności je zamrozisz głęboko. A najlepiej od razu w momencie kupna. Mięso które tak jak Twoje leżało w lodówce i jest przeterminowane absolutnie nie nadaje się do spożycia
  • Odpowiedz
@Uncy: dokładnie, lepiej być 15 ziko do tyłu, niż nabawić się jakiegoś zartucia. A w obecnym czasie będzie ciężko o wizytę u lekarza i o szybkie zakupy w aptece mirku. Nie jedz lepiej
  • Odpowiedz
smażyć na oleju... jest ryzyko wodnistego stolca. napewno Cię nie zabije. a jak zabije to napisz co po drugiej stronie słychać
  • Odpowiedz
Dziękuje wszystkim za odpowiedź.

Biedronka jeszcze nie oddzwoniła.

Jeść tego na pewno teraz nie zamierzam, ale wyrzucać tego też nie, bo spodziewam się tego co @droid43210 mówi. Samej soli wg opakowania jest tam 21%. Poczekam do telefonu z Biedronki, i przynajmniej jedno opakowanie zostawie na miesiąc i zobaczymy w jakim stanie to wtedy będzie, czy jakakolwiek pleśń tam się złapie.
  • Odpowiedz