Wpis z mikrobloga

#wszczurzymkinie rok 1906 i wielki gratis bo aż trzy filmy (miałem oglądać po jednym ale tak wyszło)

Więc jakie trzy filmy obejrzałem z tego roku?

Pierwszy to prawdopodobnie pierwsze nagranie z monitoringu miejskiego w formie Wideo.
"Wielki brat" patrzył do czasu wynalezienia aparatu, ale wtedy były to po prostu zdjęcia co 2-3 minuty
Teraz mamy solidny film. Ktoś umieścił kamerę, a jakże na pociągu, no na tramwaju i pozwolił się
nam przejechać po Market Street w San Francisco.
tu możemy obejrzeć to nagranie z dodanymi dogłosami ulicy
Jest to fascynująca podróż w przeszłość, a samczyku dodaje fakt że kilka dni po nagraniu miasto
jest niszczone przez trzęsienie ziemi. Zwróćmy uwagę na ruch pojazdów i pieszych.
Wozy konne, automobile, piesi i ci pie**** rowerzyści wiją się i zajeżdżają sobie drogę.
A mimo to nikomu nic się nie stało, pytanie czy #korwin ma rację czy #prawojazdy jest jednak
dobrym pomysłem. Oceńcie sami. Może to właśnie chaos na drodze powoduje zwiększoną uwagę
prowadzących pojazdy?

Drugi film to La Maison hantee czyli hiszpańska opowieść o Nawiedzonym domu.
Nie ma tu jednak nic strasznego, przeciwnie duchy raczej kpią z wędrowców którzy się schronili
w tym domu. Prosta przyjemna historia i znakomite efekty specjalne dodają tej produkcji uroku.
Mamy rok 1906 a ja mówię efekty specjalne? a no ci co śledzą tag regularnie wiedza, że
efekty specjalne są w kinie praktycznie od początku. Tutaj zastosowano agresywny montaż oraz
animację poklatkową. Jeśli film ten przywodzi Ci na myśl #disney'a to będzie to skojarzenie prawidłowe
z tym że Disney jeszcze wtedy nie istniał( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trzeci film to angielska animacja Humorous Phases of Funny Faces
która w moim odczuciu jest mocno taka se, ani ciekawa historia, ani przełomowa technika,
no ale nie można zawsze mieć najlepszych rzeczy nie?

#historia #filmnawieczor #film


wytrzzeszcz - #wszczurzymkinie rok 1906 i wielki gratis bo aż trzy filmy (miałem oglą...