Wpis z mikrobloga

Mirki wspomóżcie radą bo nie ogarniam. Chcę sobie zamontować nową baterię do wanny. Do zaworków wanny nie mam dostępu więc oczywiście chcę zakręcić wodę w całym mieszkaniu (nowe budownictwo, cztery mieszkania na klatce). I tak, zakręcam zawór na niebieskiej rurze i zimna woda przestaje lecieć z kranu/wanny what ever. Zakręcam zawór na czerwonej - gorąca woda leje się non stop

Dodatkowo:

1. Zaryzykowałem wrogość sąsiadów i zakręciłem wszystkie "czerwone" zawory myśląc, że może ktoś #!$%@?ł oznaczenie numerów mieszkań. Dalej to samo.
2. Odczekałem oczywiście żeby woda zeszła z rur. Zimna przestaje lecieć po 2-3, gorącą lałem z 1-2 min i bez zmian.
3. Po zakręceniu "czerwonych" zaworów nie widać nawet spadku ciśnienia gorącej wody.

Czy ja czegoś nie rozumiem czy coś tu nie gra? Ewentualnie co może nie grać? Wrzucam fotkę jak wygląda sprawa gdy zakręcam zawory oznaczone numerem mojego mieszkania.

#hydraulika #pytaniedoeksperta #remontujzwykopem #pomocy
OrzelKaskader - Mirki wspomóżcie radą bo nie ogarniam. Chcę sobie zamontować nową bat...

źródło: comment_158617572300LGOzXPS5RTmi6vZ2RZYc.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@OrzelKaskader: te zawory na dole są od centralnego ogrzewania, przed licznikiem, za licznikiem i powrót. Zawory od ciepłej wody masz najprawdopodobniej w innej skrzynce.
  • Odpowiedz