Wpis z mikrobloga

#teleofny #andorid #nokia #elektronika #telefony
Hej, mam Nokię 6, po aktualizacji telefonu wyłączył się i już nie włącza. Nie reaguje na przycisk zasilania nie ładuje żadnych oznak życia. Czy jest sposób wrzucenia nowego sofa za pomocą komputera i jakiegoś programu?? Telefon ma 3 lata wiec nie będę go nosił do naprawy bo koszt pewnie duży i nieopłacalny. Albo naprawie albo śmietnik. Rozebralem go już na części i założyłem od nowa i dalej nic. Zasilanie do przycisku włączanie idzie bo sprawdziłem miernikiem.
  • 12
@stanley88: Jak zainstalujesz sterownik USB i ADB sprobuj w lini komend wpisac "adb devices" i sprawdz czy ja wykrywa, jesli tak to bylo by mozliwe ponowne wgranie firmware w tym trybie. (ADB Sideload)
A jesli nie to slabo to widze, bo skoro jest wykrywana tzn. ze bateria jest raczej sprawna.
@stanley88: Sam nie wiem, to byl taki strzal na slepo. Generalnie zeby wykrylo telefon w ADB powinien byc albo wlaczony albo w Bootloaderze.. stawialbym na padnieta pamiec albo plyte glowna bo jesli urzadzenie jest rozpoznawane na kompie to bateria raczej zyje. ¯\_(ツ)_/¯
Dobra, dzieki Mirek. Pobawiłem się trochę spędziłem ze 2h na rozbieraniu i kolejne 2h na podłączaniu do kompa. Zawsze to cos nowego i trochę lekcja majsterkowania. Tym razem się nie udało, wiec się poddaje