Wpis z mikrobloga

#tvpis #koronawirus
Właśnie widziałem urywek teleexpresu, a w nim, parafrazując taka wypowiedź:
"Koalicja obywatelska sprzeciwia się zamknięciom lasów. Pragniemy przypomnieć, że to, właśnie politycy KO, na czele z Donaldem Tuskiem, w 2009 roku, chcieli sprzedać lasy państwowe. Gdyby im się to udało, dziś nie moglibyśmy Wam tego zakazać i dbać o Wasze bezpieczeństwo"
A najsmutniejsze jest to, że to już właściwie przestaje dziwić, że każdy ich materiał na dowolnie wybrany temat, to jedna wielka propaganda.
  • 20
@Ejdolf: Ja broń Boże nie neguję tego faktu. To było dawno więc nie pamiętam już dokładnie szczegółów ale kojarzę, że rzeczywiście tak jak mówisz było coś w tym kierunku robione. Po prostu irytuje mnie fakt, jak do materiału, który mówi o kolejnych obostrzeniach, w tym przypadku o zamknięciu lasów, oni muszą wrzucić dodatkowo kilka zdań by już zwyczajowo doczepić się do opozycji. Przy czym opozycji też tutaj nie bronię bo, za
@bezwet: Ja myślę, że to też jest z jednej strony wygodne. Niektórych wyćwiczyli wręcz jak psy Pawłowa. Ot weźmy takiego mojego łojca. Za każdy razem jak cokolwiek wypomnę PiSowi(czy ktokolwiek inny, albo w tv coś powiedzą) to od razu słyszę "A ZA PEŁO", już tego słuchać nie można. A dla Peło też w sumie to wygodne, bo w takiej fałszywej narracji istnieją tylko oni i PiS, a to oznacza że prędzej
@Arytmetyk głosowanie nr 167, posiedzenie 83 rok 2014? "projekt zmian w konstytucji, który przewidywał, że lasy stanowiące własność Skarbu Państwa nie podlegają przekształceniom własnościowym z wyjątkiem uzasadnionego celu publicznego." Uzasadniony cel publiczy do zmiany własnościowej mamy akurat np. teraz. Sprzedajemy np. 1/100 lasów państwowych na ratowanie branży górniczej która jest w #!$%@? dołku. Ludzie to przyklepują właściwie opinia publiczna bo jesr wirus. Dziękuje do widzenia.
O dziwo pisiory gdyby nie krzyczały w
@Arytmetyk w PK nie było zakazu przekształceń LP bo nikt nie wyobrażał sobie że taka sprzedaż może mieć miejsce. LP są dobrem wspólnym. Pytanie do konstytucjonalistów czy obecna konstytucja chroni LP jako dobro wspólne i do TK również. Szczególne przesłanki o których mowisz od kilku dni już się spełniają. Wprowadzenie etedy takiego zaisu dziś umożliwiłoby sprsedaż części lasów na podreperowanie np. Górnictwa jak już pisałem czego nie przeczytałeś.
Jedno jest pewne dyskusję