Wpis z mikrobloga

#panek #carsharing
Skusiłem się dziś na wynajem auta na minuty. Wziąłem pakiet dobowy, żeby nie płacić za czas, i przedpłatę dla bonusu. Przestrzegam jeśli ktoś rozważa taką opcję.
Auto brudne jak diabli z zewnątrz, i niestety brak płynu do spryskiwaczy żeby umyć szybę. Samochód nieprzygotowany do jazdy zgodnie z przepisami. Mam pojechać i sobie umyć na własną rękę. Do tego w nowym aucie z 2.5k przebiegu wali fajami tak że nie byłem w stanie kontynuować przejazdu. Wynajem zakończony. Człowiek #!$%@?***. Reklamacja złożona. Kilkaset PLN zamrożone na pewnie 2 miesiące zanim przejdzie chargeback...
  • 6
@mic22: przy pakiecie możesz wymienić samochód na każdy inny w ramach pakietu. Ten śmierdzi, wybierasz inny. Poza tym teraz za mycie aut dostajesz mandat, także teogo
@md23: Jakbym wziął auto dla zabawy to mogę wymieniać ale nie taki był zamysł. Myślę, że można oczekiwać samochodu gotowego do jazdy i przede wszystkim spełniającego wymogi stawiane przez przepisy. Z brudną szybą ograniczającą widoczność jeździć nie można.
Wygląda na to, że carsharing jest opcją rekreacyjną i trudno polegać na takiej usłudze :( W normalnej wypożyczalni nigdy nie trafiłem na śmierdzące i niesprawne auto
@mic22: w tradycyjnej wypożyczalni auto jest czyszczone po każdym kierowcy, bo najem trwa nawet dlugo lub bardzo długo. W przypadku carsharingu, często ti autami jeździ zwykle bydło, któremu wystarczy 15 minut aby zarzucać całe auto. Serio takie auto widzialem
@md23: bo to nikt poważny nie będzie jeździł carsharingiem na dłuższą mete. To bardziej na zasadzie pojedyńczych przejazdów , dojazdów aby coś konkretnego załatwić. Ale nie nadaje sie to na wycieczki i częstsze jeżdżenie. Tak samo kwestia że całe auto oblepione jest w logach Panka .
@mic22: wiele razy korzystalem z pakietu dobowego i nawet jesli auto bylo zasyfione, to po prostu je zamykalem i bralem inne, ale chyba 1 raz mialem taki przypadek, przemieszczalem sie pomiedzy miastami Corollami i wszystko ideolo, a jak chcesz wynajac fure i skorzystac ze stacjonarnych wypozyczalni mocno polecam Surprice Cars, kaucje spore bo rzedu 4000 PLN na KK blokuja, ale nigdy (a wypozyczam dosc regularnie na weekendy od 2 lat) nie
@mic22: Gdy wynajmujesz samochód na dobe to możesz porzucić samochód i wziąć inny. W najmie dobowym panek umozliwia zmiane auta w trakcie wykupionej doby wystarczy kliknac zakończ najem i iść po inny, nikogo o zgode pytac nie musisz. Co do zasyfionych pojazdów - to prawda, dzisiaj bralem seata który przebieg ma cos ok 1k a wyglada jak wypierdziany renault clio traficara po 4 wypadkach ( ͡° ͜ʖ ͡°