Wpis z mikrobloga

Ziomeczki, ostatnio mocno się zastanawiam nad jakimś instrumentem.
Zawsze podobał mi się dźwięk pianina i chciałem na nim grać (nie miałem niestety okazji) i mam dwa pytania:
1) Czy to rzeczywiście jest takie ciężkie jakie się wydaje? Głównie chodzi o to, że jednak angażuje się asynchronicznie obie ręce + palce osobno
2) Czy keyboard da radę zastąpić takie pianino, żeby zobaczyć z czym to się je - jesli tak, to jaki jest najbardziej budżetowy - wymaganie to jakieś wejście pod słuchawki :D

Inną opcją, która mnie zastanawia to gitara, ale tutaj gorzej z wyciszaniem jeśli to nie jest elektryk (a wiadomo, że tutaj by musiało już być drożej bo elektryk + piec)

#keyboard #pianino #instrumenty
  • 17
@OdKlopsaDoKoksa: Zaczynasz grę od jednej ręki, i dopiero później dochodzi druga. Przy budżetowych klawisze będą miały tylko jeden poziom nacisku, sam chciałem niedawno kupić sobie pianino, ale bez minimum 2k nie podchodź bo nie ma to sensu. No i najlepiej idz na jedna czy dwie lekcje do szkoły muzycznej zobacz czy ci się spodoba
@OdKlopsaDoKoksa: za 100-200 zł kupisz używane 61 klawiszy reagujące na czułość nacisku, w zupełności wystarczy żeby się przekonać, czy lubisz. Potem długo, długo nic i dopiero w okolicy właśnie 2k masz normalne pianina cyfrowe. Nic pomiędzy nie ma za bardzo sensu, 61 klawiszy za 100 zł brzmi i czuje się tak samo, jak 61 klawiszy za 1000 zł, różnica jest w innych brzmieniach, pojemności samplera i takich tam, które nie są
@OdKlopsaDoKoksa: a czy trudno... tak samo trudno, jak nauka pisania na klawiaturze. Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie nauczyć się pisać bezwzrokowo, nie nauczysz się też grać.

Ściągnij / kup kurs Alfreda, od początku staraj się patrzeć na nuty i w ogóle / prawie w ogóle nie zerkać na klawisze.
@OdKlopsaDoKoksa: trzeba patrzeć, co akurat jest wystawione na olx/allegro. Wpisuj w google i czytaj specyfikacje, bo czasem sprzedający nie podaje, że sprzęt ma klawisze aktywne / dynamiczne. Ja zacząłem od casio ctk 550, bardzo fajny sprzęt, ale jest mała szansa, że dokładnie to będzie akurat przez kogoś wystawione.
@tomtom666:
Z tego co widzę to:
- 61 klawiszy
- 120 brzmień / 70 rytmów / 50 rytmów Dance
- Tryb muzyki Dance Music Mode NOWOŚĆ
- Nowy design NOWOŚĆ
- 100 utworów edukacyjnych
- Polifonia 12 głosów
- Funkcja lekcji
@OdKlopsaDoKoksa: ale nowy chcesz kupić? To trochę bez sensu, bo 61 klawiszy kupuje się na kilka miesięcy, potem to trochę mało.

Interesują Cię tylko 3 cechy, polifonia (12 jest ok), 61 klawiszy i to, czy reagują na siłę nacisku. Z tego co na szybko widzę, 1500 nie ma klawiszy dynamicznych czyli tak średnio się nadaje. Byś musiał się potem oduczać.
@OdKlopsaDoKoksa: no jest OK, tylko jak pisałem, używki w tej konfiguracji dorwiesz w cenie 100-200 zł, a klawisze zmienisz i tak po kilku, góra kilkunastu miesiącach. Ale zawsze możesz wtedy tego Ringwaya po prostu sprzedać z niewielką stratą. O firmie się nie wypowiem, bo nie wiem, czasem można trafić na szmelc, czasem na coś, co będzie 10+ lat grało. Moje casio ma już ponad 25 lat i dalej śmiga, grał na
@tomtom666: Ok, wielkie dzięki za wiele informacji, spróbuję znaleźć ten model co wyżej podałem w rozsądnej cenie.
Jak nie zapomnę i rzeczywiście brnąłbym w to dalej, to może Cię zawołam za rok i dam znać co dalej z moją nauką :D