Wpis z mikrobloga

Z całego serca polecam Neon Genesis Evangelion. Anime zostało wymyślone przez osobę w silnej depresji, która tworząc próbowała się wyleczyć. Dlatego NGE ma działanie terapeutyczne. Polecam również osobom, które lubią ciężki, psychodeliczny klimat.

#klawiszpoleca #anime
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@klawisz666: Właśnie o to mi chodziło w moim komentarzu, że pomimo tego iż zostało wyemitowane kawał czasu temu to nadal porusza, skłania do refleksji i tkwi w świadomości ludzi, dlatego większość osób które zetknęły się z anime już i nim słyszała i je oglądała.
  • Odpowiedz
@klawisz666:

Anime nie depresyjne, tylko emo. Jedynym plusem były właśnie elementy terapeutyczne (mam tu na myśli oryginalne zakończenie serialu, nie te późniejsze bzdury).

I Shinji wcale nie udusił się Asuki na końcu.
  • Odpowiedz
@klawisz666:

Nie jest to też żadna depresja.

Oglądałeś naprawdę oryginalny film, czy tylko ten filmik, skoro twierdzisz, że Asuka została zabita? Przecież to zedytowany filmik przez fana.
  • Odpowiedz
@klawisz666: Nie powiedziałem nigdzie, że została zabita. To prawdziwa scena, tylko nie przypominam sobie chrzęstu - to prawdopodobnie zostało dorobione.

Nie jest to też żadna depresja.


Oczywiście mówi to osoba, która nigdy nie miała z tym do czynienia. Gdybyś miał to byś zrozumiał. Tak czy inaczej interpretuj to sobie jako emo, masz do tego prawo.
  • Odpowiedz
@okropecznie: Bo to nie jest anime dla wszystkich. Oglądałaś filmy Larsa von Triera? Sytuacja jest podobna. Chociaż Melancholia, film o depresji i o ... melancholii, został przyjęty bardzo dobrze. W jakimś wywiadzie Lars powiedział, że to on jest główną bohaterką (facet też przez długi czas walczył z depresją)
  • Odpowiedz