Wpis z mikrobloga

Nie sądziłem, że tak prędko kupię nowy model, ale jakoś tak wyszło.

Dzisiaj przedstawiam mój pierwszy model z firmy CMC, a jest nim Bugatti 57 SC Corsica Roadster z 1938 roku. Jest specjalna wersja, gdyż model nie został pomalowany, jest to limitowana wersja do 1000 sztuk. Firma CMC jest jedną z topowych firm robiących modele, co widać po szczegółach i materiałach.
Bugatti zostało ręcznie zmontowane z ponad 1780 pojedynczych części, a do wyrobu zostały użyte takie materiały jak: cynk, miedź, mosiądz i stal nierdzewna oraz prawdziwa guma użyta w oponach. Użyto lakieru bezbarwnego w celu ochrony przed odbarwieniami oraz zaśniedzeniem.

Zewnątrz:
* metalowa rama
* dwuskrzydłowa otwierana maska
* ładnie odwzorowany gril oraz otwierany korek chłodnicy
* szprychowe koła z centralnym mocowaniem, które można odkręcić i zdjąć koła
* układ wydechowy ze stali nierdzewnej
* zdejmowana osłona tylnych kół

Wewnątrz:
Pod maską znajdziemy pięknie odwzorowany rzędowy, 8 cylindrowy silnik wraz z całym osprzętem, rurkami i przewodami.

Z kolei w bagażniku, który ma miękkie wykończenie umieszczone są narzędzia, podnośnik samochodowy, pompka, smarownica oraz koło zapasowe, które można odkręcić i wyjąć. Pokrywę bagażnika opieramy na wyjmowanej podpórce.

W środku mamy oczywiście miękkie wykończenie, dobrze odwzorowaną deskę rozdzielczą wraz ze wszystkimi zegarami i przełącznikami, drzwi są zamontowane na miniaturowych zawiasach. Siedzenia mają składane oparcia i tak jak deska rozdzielcza są obite prawdziwą skórą.

#modelarstwo #hobby #zainteresowania
Nadinspektor - Nie sądziłem, że tak prędko kupię nowy model, ale jakoś tak wyszło.

...

źródło: comment_1585830206sSMIm8Amr3YvNJG1QxIRHP.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz