Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, help!

Przez przypadek, chcąc zainstalować Ubuntu na pendrive, wybrałem zły dysk i sformatowałem go, tracąc 50GB ważnych dla mnie danych i świeżo zainstalowanego Windowsa 10. Dane miałem na osobnej 100GB partycji, a system na pozostałych 900GB.

Zabrałem się za odzyskiwanie tego poprzez testdisk. Jest możliwe żeby poprzez te narzędzie przywrócić dysk do poprzedniego stanu? Jeśli nie - jest jakiś inny sposób w który mogę to zrobić? Już nawet pal licho te windę, zależy mi na tych plikach.

Z góry dziękuje za pomoc

#ubuntu #linux #odzyskiwaniedanych
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Disky:

Zabrałem się za odzyskiwanie tego poprzez testdisk. Jest możliwe żeby poprzez te narzędzie przywrócić dysk do poprzedniego stanu?


Wydaje mi się, że tak, ale najlepiej pracuj na kopii dysku.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: tzn? Obecnie używam ubuntu z pendrive w wersji bez instalacji i robie skan testdiskiem.
Przepraszam jeśli zalatuję amatorką - jak widzicie w tym temacie jestem ziolonką (,)
  • Odpowiedz
@Disky: Mieć drugi dysk i stworzyć na nim obraz lub zgrać z niego bezpośrednio dane za pomocą narzędzia dd.

Chodzi o to, że jak coś zepsujesz przez testdiska to zmniejszasz prawdopodobieństwo odzyskania danych. Jak chcesz się bawić w odzyskiwanie danych to najlepiej działać na backupie.
  • Odpowiedz
@marcinadd: zadziałało! Cała reszta tego oprogramowania, które używałem chyba przerasta moje i sprzętu możliwości - ciagle wywalało mnie do ekranu logowania - raz po minucie, raz po dwudziestu. Na tym oprogramowaniu mam wszystkie pliki jak na dłoni, dziękuje serdecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz