Wpis z mikrobloga

jak się dorobię sensownego mikrofonu, to będą z komentarzem.


@Jestemwtoslaby: To najpierw się dorób, a potem gitarę zawracaj. Chybaś z KW-2 spadł, myśląc że dasz radę robić wyświetlenia wrzucaniem na jutuby odtworzonych powtórek z WoTa - konkurencja na tym polu jest spora, więc albo przebijesz się osobowością i ciekawą narracją, albo ten kanał usuń już teraz, bo sensu żadnego to wszystko nie ma. Na razie nie widzę ani jednego powodu
Masz słuszność, nie chcę iść na łatwiznę, ale mówiąc szczerze nie mierzi mnie strasznie publikowanie takich rzeczy na własnym Facebooku, a budowanie community na bazie płatnych reklam to jest chyba najgorszy możliwy sposób.
Ciekawa osobowość i narracja są niezbędne, wiadomix, ale bez odbiorców nie na wiele mi się przydadzą.
Poza tym może nie od naganiania powinienem zacząć, ale od sondowania. Szukam najsensowniejszej formuły. Z jednej strony Jinglesem nigdy nie zostanę, a z drugiej nie chcę brnąć w taki szit jak nasi kochani rodacy AwesomeEpicGuys.
@Jestemwtoslaby: Na początek musisz robić to samo co każdy startujący jutuber - kopiować to, co działa u innych. Może to być suchy komentarz, może to być ostra "taktyczna" rozkmina, jak u LemmingRusha - ale powtórka może równie dobrze być tylko podtekstem do luźnych pogawędek o dupie Maryny, jak u wspomnianego Jinglesa.

Własny, niepowtarzalny styl przyjdzie z czasem - gdy poczujesz się pewniej przed mikrofonem, nauczysz montażu, pisania scenariuszy, i te de,
Dzięki za poukładanie mi tego w głowie ;)

W zasadzie rozpisałeś tutaj wszystko, nad czym się zastanawiałem przez ostatnie kilka tygodni - teraz sobie to tylko wydrukować i zastosować w papryce. W praktyce.

Wydaje mi się, że od strony technicznej (sprzęt i software) jestem już w miarę przygotowany, pozostaje kwestia ogarnięcia się z montażem i napisania kilku dobrych scenariuszy na start, żeby zebrać chociaż startową publiczność.

Badanie statystyk przy różnych rodzajach materiałów
Właśnie też próbuję to rozkminić, kombinuję z ustawieniami gry i nagrywania. Powinno być normalnie, bo jest nagrane w 1080p 60 fps, ale coś się wali. Spróbuję jeszcze przeinstalować kodeki, może pomoże.