Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. Czy teoretycznie gdybym chciał zrobić w weekend grilla i zaprosić kilku kumpli można dostać za to jakaś karę na mojej posesji? Podlega to jakoś pod zakaz zgromadzeń czy coś na terenie prywatnym?
  • 8
Podlega to jakoś pod zakaz zgromadzeń czy coś na terenie prywatnym?


@kretoslaw25986: nie

podlega


@kretoslaw25986: na jakiej podstwie?

"§ 14. 1. W okresie od dnia 1 kwietnia 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. zakazuje się:
1) organizowania zgromadzeń w rozumieniu art. 3 ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. – Prawo o zgromadzeniach (Dz. U.
z 2019 r. poz. 631); "

czytales ustawe z dnia 24 lipca 2015
@gorzki99: bezpośrednio pod ustawę nie podlega. Ale jak znajdzie się życzliwy sąsiad to grzywnę przyszłą i zbiegowisko rozpędzą. Jeżeli OP jest odważny to niech organizuje a potem podzieli się wrażeniami. A najlepiej niech przeddzwoni na komendę się zapyta
@kretoslaw25986: czytasz co piszesz? czlowieku szanujmy sie-to ze mati powiedzial ze jest kara za zlamanie kwarantanny 30 k ma taki sam skutek prawny jak to ze ja powiem ze nie ma zadnej kary.
PRZEPISY w tym kraju stanowia prawo-nie konferencje, nie stronki internetowe, nie czyjes widzimisie.
NIE wyszlo zadne rozporzadzeni w/g korego musze wpuscic kogos na moj teren prywatny bez nakazu. Ludzie czytajcie akty prawne i na ich podstawie wyciagajcie wnioski
Ciekawe co wtedy powiesz Matiemu jak dostaniesz te 30k grzywny.


@kretoslaw25986: No i tu sprawa ciezka bo to nie mandat tylko kara administracyjna wiec nie podlega odwolaniu tylko zaplacie a co najwyzej potem sprawie w sadzie.
Czyli bede musial zaplacic te 30k a potem sie sadzic-w polskim sadzie ktory calkowicie jest kupiony przez pisdzielcow.
Zostanie mi skarga do UE-wtedy podobni Tobie wyzwia mnie od zdrajcow bo sie skarze na ten wspanialy