Wpis z mikrobloga

@mediateh7 Bycie prawnikiem nie świadczy o tym, że się nie posiada umysłu ścisłego.

@fak502 Według mnie da się, ale będzie to przeszkadzać przy logicznym myśleniu do np. tworzeniu backendu.
Z drugiej strony, gdzieś tam się teraz spotykam z taką opinią, że umysły 'artystyczne i humanistyczne' są super programistami, przez kreatywność.
Ale czy to prawda, a nie gadanie bootcampow - tego nie wiem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mediateh7: jak ktoś jest w stanie prawo zdać, to podstawić cyfry pod wzór też będzie.

To chodzi o umiejętność zrozumienia złożonego łańcucha procesów odziaływujacych na siebie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fak502: szkoła to kiepski wyznacznik. Mogłeś trafić na kiepskich nauczycieli.
A czym się na co dzien zajmujesz? Może lubisz majsterkować albo grzebać przy samochodzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fak502: jakieś badania, był jakiś artykuł tu chyba nawet, mówiły, że nauka programowania zbliżona jest do nauki języków obcych, ale nawet mniejsza z tym, zastanów się czy potrafisz myśleć logicznie, słyszałem o filozofach, którzy się sprawdzają roli programistów...
  • Odpowiedz
@diarrhoea: Po latach pracy w programowaniu zawsze zabawnie brzmi dla mnie określanie warunków pracy w tej branży jako wymagających logicznego myślenia - biorąc pod uwagę jak nielogiczne rozwiązania oglądałem w projektach małych i dużych.
  • Odpowiedz
@fak502: Nie wiem czy przeczytasz to jeszcze, ale moim zdaniem ucz się i nie martw się o matematykę dopóki nie będziesz chciał brać udziału w tworzeniu gier lub sterowników bo tam rzeczywiście jest potrzebna. Dodam jeszcze, że patrząc po sobie jak uczyłem się programowania to jest to trochę trening logicznego myślenia, a więc na pewno się przyda.
  • Odpowiedz