Wpis z mikrobloga

Mireczki z jakiś miesiąc temu czytałam tutaj wpis dot. Łąk zamiast łysego trawniku lub jako element ozdobny. Jednakże oferty, które wtesy przeczesałam były cenami z kosmosu bo sięgały 74zł za fiolkę.
Dziś rano znalazłam takie coś
Za 10 zł, ktoś zamawiał? Jakieś opinie?
#ogrodnictwo #ogrod
  • 8
@Silent_Mouse: Zawsze, gdy ktoś pisze, że chce zrobić łąkę zamiast trawnika, to zastanawiam się, czy on chce po niej deptać. Bo, gdy zobaczysz do składu tej mieszanki ("Skład gatunkowy: między innymi Dziewanna wielkokwiatowa (Verbascum densiflorum), Marchew zwyczajna (Daucus carota), Żmijowiec zwyczajny (Echium vulgare)."). To są to rośliny osiągające spore rozmiary, ze sztywnymi łodygami. Są piękne, odwiedzane przez różne owady, ale kiepsko nadają się do deptania. Za to warto mieć te rośliny
@Megachilidae: mi tak naprawdę nie chodzi tylko o ogród. Chcę miec je w donicach na balkonie oraz pod balkonem wzdloz płotu gdzie dzieciory z blokowiska nie biegają. Dodam że janusz (wlasciciel bloku) zezwolil na robienie z trawnikiem pod balkonami co tylko zechcemy, a sąsiedzi jednogłośnie na grupie zgodzili soę dołożyć do tego grosza.
@Silent_Mouse: Ta, co podałaś nadaje się do obsiania wzdłuż płotu. Pamiętaj, że efektu może nie być w pierwszym roku.
Do siewu w doniczki zerknij tutaj: https://www.kwietna.org/nanolaczki To Fundacja, którą darzę jakąś taką sympatią (nie znam ich i nie mam nic z nimi wspólnego). Robią według mnie sensowne rzeczy z myślą o dzikich zapylaczach i stąd moje uznanie. Mają mieszanki do łączek doniczkowych na balkonie. Na Fb mają bieżące informacje, czy jeszcze