Wpis z mikrobloga

update statusu

Jednak projekt dalej będę prowadzić sam. Zmieniłem trochę połączenia w aucie, zmieniłem moduł zasilania 5V na inny jak i zasilam znowu RPi po złączu USB. wcześniej miałem wpięte pod GPIO ale potrafiło się RPi restartować radnomowo. Zmiana ta rozwiązała problem. Przeniosłem też moduły które miałem umieszczone na bokach auta by nie było trytek.

Z programowej strony. Dodałem logi, są 3 typy.
-Info: poprostu info co się dzieje
-Warning: sytuacja gdy będzie jakaś nieprawidłowa wartość ale nic się nie wywali mocno
-Critical: krytyczna sytuacja która powoduje wyjście

Napisałem testy z użycie Google Test. Zdecydowałem się na to bo ma Mocki które są dla mnie bardzo przydatne przy embedded by nie wywoływać fizycznych reakcji na aucie podczas testów jak i mam w nim trochę doświadczenia jako że stosuje je też w pracy. Testy mi pomogły wykryć parę pomniejszych błędów których nie widziałem, jak np niepełny promień skrętu jak i inne mniejsze.

W następnym tygodniu mam w planach napisać przyśpieszenie, czyli by silnik nie gubił kroków przy zadaniu większej prędkości. Wtedy też umieszcze filmik porównawczy jak było i jak jest. Po napisaniu przyśpieszenia będzie zbieranie danych z czujników odległości. Się okażę czy w ogóle dobrze wszystko podpiąłem.

Tag projektu: #malinoweauto

#elektronika #majsterkowanie #arduino #diy #chwalesie #lego #raspberrypi #tworczoscwlasna #programowanie
mapache - update statusu

Jednak projekt dalej będę prowadzić sam. Zmieniłem trochę...

źródło: comment_1585486856bHPdGUBlq933JaGb1ElKb1.jpg

Pobierz
  • 2
przykładowe logi podczas startu auta i wyjścia

[Info]in SerialPort, initializing constructor
[Info]in SerialPort::open_comport(): Arduino found
[Info]in Servo, initializing constructor
[Info]in Servo::validateAngle(): Angle valid = 0
[Info]in Servo::turn(): turning servo 0 degrees
[Info]in SerialPort::send(): success
[Info]in Lights, initializing constructor
[Info]in Lights::setTurnSignal(): 0
[Info]in SerialPort::send(): success
[Info]in Lights::setHeadLight(): 0
[Info]in SerialPort::send(): success
[Info]in Lights::setBrakeLights(): 0
[Info]in SerialPort::send(): success
[Info]in Lights::setReverseLight(): 0
[Info]in SerialPort::send(): success
[Info]in StepperMotor, initializing constructor
[Info]in StepperMotor::StepperMotor(): Lanuch wiringPi succes
[Info]in