Wpis z mikrobloga

#koronawirus

Siedzenie w domu nie ma sensu. Jedynym skutecznym sposobem są szybkie diagnozy. Przydałyby się testy 15 minutowe, które każdy by wykonał. Chorzy zgłaszają się na leczenie, zdrowi nie mają zakazów. Szybki przesiew chorych od zdrowych i po krzyku.
  • 10
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bede_chadem: co za nonsens - to by miało tylko sens wtedy gdyby wszystkich zamknąć i dopiero badać po kolei i pozwalać wychodzić jeśli test negatywny - ale wtedy i 1min test by nie pomógł xD
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: wprost nakazu nie ma - jeszcze.

Ja sam czuję się dobrze, czasami kaszlę sucho, pociągnę nosem, raz mi ciepło, a raz zimno, ale temp mam 36,6. Skąd mam wiedzieć czy nie jestem nosicielem i nie zarażam innych, ale u mnie choroba przebiega bezobjawowo?
Tak bym się szybko zbadał testem i wiem czy się zgłaszać na leczenie / po leczenie, czy może mogę się przemieszczać np. do sklepu po zakupy.

Szybkie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bede_chadem: to co ci szkodzi zamknąć się w domu na 2tyg? Jakbyś się za 15min dowiedział że masz bezobjawową chorobę to nagle byś był w stanie siedzieć, a teraz nie jesteś? XD
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: i tak siedzę cały czas, ale nikt mi zakupy nie zrobi bo z jakiej racji? Nie jestem seniorem, nie jestem oficjalnie w kwarantannie. Ja się nad sobą zastanawiam czy mogę być bezobjawowym nosicielem, a inni mogą się nie zastanawiać.

Podtrzymuję myśl o szybkich testach.
  • Odpowiedz