Wpis z mikrobloga

Skarżą się babki w ciąży na Facebooku że są w dupie z porodami bo a to oddział umówiony zamknięty, a to szpital, a to lekarz kwarantanna bo był pacjent z koroną gdzieś tam. Najlepsze możliwe czasy XD niektórych mi szkoda akurat bo to z grupy żałuję rodzicielstwa i już w ciąży przechodzą depresję (wpadka albo nacisk partnera, dużo gówna niektórzy mają w życiu)

Kolejny powód stricte dla kobiet, bardziej #childfree żeby się w to nie bawić. #!$%@? ciąża, plany pokrzyżowane, w brzuchu tykająca bomba, te które nawet mają zalecane CC niczego nie są pewne i być może obudzą ich w środku nocy rozrywające skurcze. Zajebiście XD

A #antynatalizm bo nie dość że są narażone dzieci, to te kobiety też są ludźmi, może niektóre ze złego środowiska, może mają zaniżone poczucie wartości a może ktoś nie nauczył mówić nie. Pomyślałam o tym bo jedna właśnie dziś napisała że cieszy się że to przynajmniej będzie syn, wprawdzie wolałaby córkę do wychowania ale mówi że życia jako kobieta to gówno i ta ciąża (bolec ją namówił, teraz ona się leczy psychiatrycznie) to był tylko języczek u wagi żeby tak stwierdzić. Wiadomo że ciąża nie jest obowiązkowa, no ale mogę się mądrzyć ze swojej uprzywilejowanej w tym momencie decyzji. Smutno że tak pomyślała, po prostu. Szkoda tylko że dalej tak jakby myśli że jak "obroniła" dziecko przed #!$%@?ściami bycia dziewczynką potem kobietą to już spoko, jego życie będzie cudowne, jakby nie było miliarda problemów całkowicie niezależnych od płci żeńskiej
  • 7
  • Odpowiedz
@hehexdlollmao: wiem właśnie xd podejrzewam że skoro jest w niechcianej ciąży bo partner ją namówił to i w domu miała taki patriarchalny wzorzec, i tylko całe życie patrzy ile traci będąc kobietą, może też jakieś traumy. Pewnie nawet się nie zastanawiała nad tym że są też inne problemy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@MPXD: najgorsi sa ludzie, ktorzy ciesza sie, ze przez te izolacje i siedzenie w domu, nastąpi jakiś baby boom. #!$%@?, katastrofa gospodarcza, bezrobocie, upadające biznesy, co roku mogą teraz wychodzić nowe wirusy, ale niektorzy widza tylko to, ze urodzi sie wiencej dzieciontkufff. Jak mozna byc takim bezmyslnym
  • Odpowiedz
niektorzy widza tylko to, ze urodzi sie wiencej dzieciontkufff. Jak mozna byc takim bezmyslnym


@RocketQueen: To też ma podłoże gospodarcze. Gdybyśmy nie mieli baby boom w latach 80. (spowodowane w sporej części stanem wojennym) to starsi ludzie już dziś by pewnie nie mieli emerytur, na które swoją drogą zapracowali. Tak wygląda dziś system emerytalny, że musi być odpowiednia liczba dzieci.
  • Odpowiedz
@HAL__9000: Nie, po prostu stwierdziłem fakt. Na tym opiera się system emerytalny i musimy go zmienić np. na kanadyjski, żeby był wydolny. Nie ma powrotu do emerytur w takim kształcie jak teraz.
  • Odpowiedz
niektorzy widza tylko to, ze urodzi sie wiencej dzieciontkufff


@RocketQueen: będzie topkek, jak na wakacje się wszystko uspokoi, w lipcu narobią bombelków rekordowo, a na jesień druga fala epidemii, a wiosną gdy się będą rodzić, trzecia.

Hiszpanka atakowała w trzech falach, z czego pierwsza była w miarę spokojna, ale druga fala była kilkunastokrotnie silniejsza. Na dzień dzisiejszy nie ma przesłanek by stwierdzić, że obecnie wygaszony koronawirus (np. w Chinach, jeżeli wierzyć
  • Odpowiedz