Wpis z mikrobloga

#koronawirus

Wykopki takie pytanie do Was. Licze na ekspertów.

Załóżmy, że ogarniemy wzrost infekcji do 2 tygodni.
Czyli powiedzmy, ze bedziemy w stanie kontrolowac to w Polsce.

Ale nigdzie nie widzę przygotowanych dzialan przez rząd, MZ czy Straz graniczną na okres Świąt.

Doskonale wiemy, ze część januszy z Niemiec, Austrii i innych krajów beda chcieli odwiedzić rodzinkę w Polsce na święta.

I tu jest sprawa następująca. Przyjezdni moga nie wiedzieć, ze sa zainfekowani, ale jak to bogaty Polak za granica, na swieta bedsie chcial pokazac ziomeczkom i rodzince ile to on nie ma kasy i bedzie organizować libacje, imorezki i bedzie dzielic sie wirusem.

Ale przecież on bedzie na kwarantannie. No jasne, na wsiach sanepid i policja bedzie kontrolować dodatkowe 100k przyjezdnych. Druga fala epidemi nadchodzi i #!$%@? jak tsunami.

Taka refleksja mnie naszła ¯_(ツ)_/¯
  • 9
@eleks93 ale wiesz że statystyki badań, testów itp mozna w tyłek wsadzic? Klasyfikacja zgonu, ilość testów. Wirus w Polsce krąży juz od początku lutego i większość ludzi ktorzy go przeszli albo o tym nie wiedziala albo myslala ze to przeziebienie.

Ta cala psychoza nie ma kompletnie uzasadnienia według mnie. I piszę to jako lekarz który widzi ze moja klinika stoi i kazda operacja nie decydujaca o życiu jest od dwóch tygodni odwolana.
@MolibdenowyTadeusz

Doskonale to rozumiem i tez jestem zdania ze wszystkie aktualne dzialania sa o kant dupy rozczaść, ale jesli wszystkie polskie niemcy zechca tu przyjechać to nasza sluba zdrowia calkiem upadnie, bo ilosc zainfekowanych w Niemczech jest tak duza ze spokojnie moze to sie przelac na Polakow...

Co do dzialan, to odrazu powinnismy zamknac granice, za wyjatkiem przeplywu towaru i kazac wszystkim siedziec w domu na dupie przez 3 tyg, efekty bylyby
@eleks93 czy Ty rozumiesz ze to wszystko jest tak absurdalne że moja klinika sprowadza półżywych chorych dziadków z Włoch zeby ich w Niemczech leczyc z covid?

Powtarzam Ci jeszcze raz: infekcje typu grypa nie znają granic. Będziemy siedzieć w domach 3 miesiące i wirus nadal będzie szalał sezonowo tak jak grypa która tez ma wysoką śmiertelność sezonowo. Z tym że po powrocie latem bedziesz miał 30% bezrobocia i kilo miesa nie po
@MolibdenowyTadeusz

Sugerujesz, ze powinnismy wszyscy normalnie pracować, taki system zostal wybrany w UK i jak widac przyjął sie idealnie, zeby ich kraj byl totalnie w dupie.

Teraz walczą, ale z jeszcze wiekszą epidemią.

Jaka jest smiertelnosc na grype w grupie 0-40 lvl?

Bo jak widac koronawirus potrafi i w tym wieku zmieść ludzi z planszy, a do tego mutuje i nie znasz jego mozliwosci...
@eleks93 w tym wieku mam dwóch pacjentów z grypą na respiracji w klinice. Z grypą.

A dane śmiertelności covid na czym bazują? Na gównie z ilości testów.

Realna ilość zachorowan jest wazna. Covid jest mocno zblizony do grypy i nie rozumiem czemu nie panikujemy od 50 lat z jej powodu
@eleks93 twoim tokiem rozumowania w Polsce jest 1000 pare osob chorych i ani jednego wiecej. A ja Ci mowie ze lekko 100k ludzi juz to w samej Polsce przeszło. Teraz z tych 100k kilkanascie zmarło.