Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Wracam z #niemcy do #polska za parę dni. Kwarantannę chcę odbyć w osamotnieniu, nie chcę narażać mojej rodziny ani przyjaciół, dlatego chcę skorzystać z pomocy państwa i być te dwa tygodnie w akademiku czy tam innej sali. Czy mogę teraz zadzwonić GDZIEŚ i ustalić już dzisiaj moje miejsce pobytu? W Polsce będę w poniedziałek. #koronawirus #bydgoszcz
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aster1981: Dziękujemy za wyczerpującą odpowiedź. Nie wiem jak u Ciebie na wsi, ale w Bydgoszczy akademiki są zamienione na miejsca do przechodzenia kwarantanny, pensjonat, hotele również mają być.
@xdw_pl: Moja znajoma właśnie wróciła zza granicy i znajduje się na kwarantannie w Nowym Dworze Mazowieckim, tam jakiś jest ośrodek czy coś, ale nie mają już ogólnie miejsc. Ona tam trafiła bo w formularzu podała, że jeden z domowników ma choroby układu oddechowego.
@xdw_pl: Możesz wybrać inny ale wtedy już ich nie obchodzi czy masz się jak dostać a masz na to 12h, potem wlatuje grzywna jeżeli nie będzie Cię tam gdzie powiedziałeś, że będziesz
@xdw_pl: No to w takim razie jak dadzą Ci na granicy formularz to jak wpiszesz, że ktoś tam ma jakieś choroby to Cię wyślą do akademka/ośrodka czy gdziekolwiek tam robią teraz kwarantanny