Wpis z mikrobloga

@Sindarin: ale wtedy chyba przycinałby wcześniej, a nie po tym jak już logo windy się wyświetli? bo to jest w momencie przed samym ekranem logowania
@mojnicknawykopie: sprawdzę te usb, bo faktycznie mam gówien naupychanych

ZARAZ WRACAM ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sindarin: @mojnicknawykopie: to nic nie dało, to nie dało nic!


a może to być coś związanego z kartą graficzną? bo ostatnio kombinowałem sterowniki (sprzęt leciwy, już słabo ze wsparciem) i trochę musiałem się z tym nagimnastykować. dlatego rada "zaktualizuj" tutaj za bardzo nie pomoże, bo najnowsze (2015 xD) sterowniki nie działają :<
@padobar: a co mam powiedzieć? Pierwszy strzał uważam za dobry na początek. Po zniknięciu loga windowsa wczytywany jest interfejs czyli explorer.exe, więc gdzieś w jego okolicach bym szukał problemu (lub aplikacjach uruchamianych z systemem, które mogą wszystko opóźnić). W zasadzie nie wiesz co się dzieje, więc wrzuciłbym również profilaktycznie Dr. Web CureIT! albo Eset online scanner. Diagnozowanie zdalne to trochę wróżenie z fusów i raczej ogólne tipy dostaniesz :P
@padobar: też obstawiam śmieci w systemie (zwłaszcza w usługach).

Co do samego SSD. Ile miejsca ma zajęte? Zostawiłeś coś na overprovisioning SSDka?
Próbowałeś optymalizacji SSD?

SSDek może być wąskim gardłem gdy ma niezajętą przestrzeń która nie została przygotowana przez trima.
@padobar: miałem ostatnio identyczny problem na starym laptopie z systemem Windows 10. Zainstalowałem starszą wersję sterowników od karty graficznej i system startował w 10 sekund zamiast 3 minut na SSD.