Wpis z mikrobloga

Wrzucałem już swego czasu pytanie na mikroblog, ale ponowię z racji braku zainteresowania poprzednim.

Używa ktoś klimatyzatora przenośnego z opcją odprowadzenia ciepła poprzez rękaw na oknie?? Idzie lato i upał - a mieszkanie wynająłem od zachodniej strony na ostatnim piętrze budynku. Będzie więc ostro dawało słońce ;) Nie ma więc opcji z racji wynajmu na założenie standardowej klimatyzacji...

Może ktoś się podzielić doświadczeniem i polecić jakiś z produktów?

#klimatyzacja #klimatyzator #lato #upal #poznan #mieszkanie #budownictwo
  • 13
@szczurek_87 jest to b.słabe rozwiązanie, do użycia naprawdę w ostateczności. Głośne i problematyczne, a na dodatek nie wydajne. Jak chcesz tam dłużej pomieszkać, to lepiej dogadaj się z właścicielem i zrzuć się na instalacje najtańszej klimatyzacji, to koszt okolo 2k-3k brutto, a jakość i użyteczność nie do porównania. Sam tak kiedyś zrobiłem, z aneksem ze zostane 2lata i dołożyłem sie 1k do instalacji za 4k. Finalnie mieszkalem tam 8 lat.
@szczurek_87 miałem u siebie i powiem tak te 2-3 stopnie schłodzi nie więcej jak miałem 28-29 stopni to schodził max na 26. Wiadomo lepsze to niż nic ale musisz sobie przeliczyć czy ci się opłaca. No i strasznie głośne to jest
@szczurek_87 troche wieśniackie, ale skuteczne ( ͡º ͜ʖ͡º) tylko pamietaj instalować folie od zewnątrz. W sumie pomyśl czy fodatkowo wentylator sufitowy ci sie nie zmieści, bo poprawia komfort a nie zajmuje miejsca na podłodze.
@fataler: No wiem że trochę wieśniackie - ale taka folia jak jest przyklejona dobrze to w zasadzie jest chyba mało widoczna, no poza efektem lustra xD Trzeba jakoś zaradzić, nie wiem co mnie podkusiło mieszkanie na zachód - mogłem wziąć na wschód ;) No ale teraz jest mleko rozlane... Trzeba więc działać...
@szczurek_87 miałem jakieś 15 m2 przeszklenia na zachód, całą ścianę wiec bylo jak kumulować ciepło, które nocą nie chciało samo wychodzić.
Teraz mam okna od wschodu i i tak w zeszłym roku instalowałem klimatyzację, bo też temperatury na 30 stopni latały. Wilgotność sie zmniejsza przy klimie, to robi robote.
Żebym ja mógł zainstalować klimatyzację... Niestety wynajęte mieszkanie, od instytucji więc nawet nie będzie z kim negocjować. Nawet z anteną satelitarną mięli problem ;) Dlatego myślałem nad tym klimatyzatorem przenośnym z rękawem zapiętym na oknie. Może folia + klimatyzator? Jakoś trzeba będzie się bronić...