Wpis z mikrobloga

Ludzie to są #!$%@?, idę z szwagrem do sklepu, daje mu rękawiczki i maseczkę a ten, jo tego nie ubiera, bo co ludzie powiedzą a poza tym widzisz kogoś kto to ma, nie? To jo w tym nie byda chodził. Ehhh i jak ma być dobrze w tym społeczeństwie (°°
W tv teraz drzyzga gada żeby tylko chorzy latali w maseczka xD ciekawe skąd mam mieć pewność, że nie jestem chory jak testów nie robią, bo nie byłem za granicą i okres zanim będę miał objawy może wynosić 2 tygodnie.

Takim gadaniem w tv, narażają na lincz osoby chodzące w maskach.

#!$%@?łem się!

#koronawirus #koronawpolsce
  • 43
@Pan_Beniowski: ja się nie przejmuję tylko #!$%@? mnie polaczkowe myślenie, w masce nie bo co ludzie powiedzą, w rękawiczkach ja nie chirurg żeby w nich chodzić, w tv #!$%@?ą niusami że tylko chore osoby mają chodzić w mace i teraz co, ubierzesz maskę to jeszcze sebixy cię obiją bo chory na ulicy chodzi zamiast na kwarantannie. xD
Ja mam to w dupie i chodzę w półmasce 3m i wyglądam jak ufoludek
źródło: comment_1584813824KWDISUmPLjOKoY7rIeNBp6.jpg
@Arturrow: Ja też byłem w 3m na zakupach i patrzyli się na mnie jak na #!$%@?. Ludzie wierzą propagandzie i nie potrafią sami połączyć faktów, że najlepiej radzą sobie kraje gdzie wszyscy noszą maski. Nic na to nie poradzimy, że urodziliśmy się w chlewie obsranym gównem.
@jaywalker: filtry wytrzymują przynajmniej pół roku intensywnego użytkowania a kosztują z 60 zł. po każdym wypadzie maskę przemywam żelem antybakteryjnym lub spirytusem z wodą utlenioną.
@pomocifaq: też chciałem pełną maskę ale w normalnych sklepach niedostępna a na olx 500zł+ wołają, na szczęście udało się dostać pół maskę za niecałe 90zł(ostatnia na stanie w sklepie bhp).
@jaywalker: pod koniec poprzedniego tygodnia już były na wyczerpaniu. Ja zamawiałem w 3 sklepach które miały na stronie info, że mają i dopiero w trzecim zrealizowali. Za model 7502 dałem 119 zł, to ok. 50% drożej niż pod koniec tamtego roku. Do tego 40zl komplet filtrow. Możesz sprawdzić w stacjonarnych sklepach BHP. W piątek znajomy widział taką co mam za 80zl, czyli w starej cenie.
@vLENYv: na pół roku ci starczą takie pochłaniacze w przypadku wirusa, w poprzedniej pracy używałem masek z takimi pochłaniaczami i przy wymianie samych filtrów wstępnych pochłaniacze wystarczały na 7-8 miesięcy codziennej pracy po 7h
@Arturrow: jeszcze nie nosiłem muszę dokupić te filtry i łącznik, widzę że są takie p1r i wychodzi 3 zł sztuka przy zakupie 30 a są też p3r i już tutaj 40 zł sztuka czy aby to nie zagrywka z koroną, ?
Wydaje mi się że te p1r jako wstępny powinien wystarczyć . No chyba że się mylę
@Arturrow: tylko jak już trzeba będzie nosić cały czas to wypada jakoś to dezynfekować a najłatwiej będzie wyrzucić ten wstępny za 3 zł niż za 30 bo przecież sam pochłaniacz w moim przypadku ABE 1 jest lepszy od przeciętnej maseczki a ten wstępny już sam w sobie jest jak zwykła szmatka którą ludzie zakładają na twarz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arturrow: Tak po prawdzie to i 150 to nie jakoś dużo. Myślałem, że to droższa zabawa. I co, do tego dwa filtry przecieranie płynem i elo? Jest jakiś wskaźnik zużycia filtrów czy trzeba wyliczać na oko?
@jaywalker: na stronie 3m jest wszystko opisane co do czego i jak się składa,
Ogólnie składają się z :
Półmaska/maska pelnotwarzowa
Pochłaniacz / sam filtr z mocowaniem
Filtr przeciwpyłowy
Łącznik

Pochłaniacze i filtry różnej klasy , niektóre pochłaniacze mają wskaźniki zabrudzenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arturrow: @vLENYv: dzięki za mnóstwo informacji. Powiedzcie mi jeszcze jak z rozmiarami? Najlepiej byłoby fizycznie przymierzyć ale czasy są jakie są i nie wiem czy szukać M czy brać L. Idzie jakoś zmierzyć facjatę żeby chociaż na oko stwierdzić czy nie będzie L za duże?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vLENYv: kurde tak się zastanawiam czy brać L czy M. Teoretycznie zamówiłem dwie Mki, ale jak będzie za ciasna to ewentualnie zapakowana zwrócę, a zamówię większą. Z tego co widzialem to z dostępnością większych nie ma problemu. Jakiś tip jak sprawdzić czy maska nie będzie za mała? Niby oczywiste ale jednak nie mam w tym temacie doświadczenia, a wolałbym być dobrze zabezpieczony w obecnej sytuacji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vLENYv: będę wdzięczny. Jakbyś mógł też zmierzyć szerokość i długość tego otworu wewnątrz i po zewnętrznej krawędzi to też będę wdzięczny. Chociaż tak oszacuje ile mam od konsola po brodę. Swoją drogą, ta maska powinna zachodzić na brodę, żuchwę czy pod usta?